Як зробити «коктейль Молотова». Та про інші способи для цивільних, як зупинити російську техніку

Українська влада закликає мешканців міст зупиняти ворога в будь—який спосіб. Радять виготовляти «коктейль Молотова». Він діє якзапалювальний пристрій, щоздатен знищити техніку ібезпечний увикористанні. Рецепт «снаряду» вдомашніх умовах— внашому матеріалі.

Що потрібно?

— Скляна пляшка 0,5 або 1 літр. Найкраще брати пляшки з тонкими стінками, оскільки вони швидше розбиваються. Це необхідно для того, щоб пристрій спрацював.

— Бензин або напалм. Останній більш концентрований. Напалм можна виготовити самостійно: в 100 мл ацетону додати пінопласт і помішувати до розчинення й утворення однорідної суміші. Потім додати бензин у співвідношенні 1:1.

— Несинтетична ганчірка шириною до 15 та довжиною до 35 сантиметрів.

Як виготовити?

Скляну пляшку необхідно заповнити речовиною у співвідношенні 3/4.

Взяти смугу з тканини і до половини занурити її в пляшку, іншу частину — окремо вимочити в рідині.

Якщо не плануєте використовувати одразу, потрібно закрити пляшку металевою кришкою. Але не варто зберігати її більше як годину, оскільки коктейль стає менш дієвим.

Використання й техніка безпеки

Перед використанням частину, яка не у пляшці, підпалити та кинути у потрібному напрямку.

Щоб коктейль не загорівся у руках, можна обтерти його спиртом і дати підсохнути.

Окрім цього, можна не повністю змочувати смугу тканини в речовині, а трохи залишити сухою ту, що біля горла пляшки.

Також під час підпалювання можна використати мисливські сірники. Вони довші за звичайні. Їх можна примотати скотчем до пляшки й підпалити. Це також дозволить «снаряду» не загорітися у ваших руках.

Як діє?

Коли пляшка поцілює у твердий об’єкт, вона загоряється. «Коктейль Молотова» здатен знищувати техніку, але не завдасть особливої шкоди будівлям та людині.

Звідки пішла назва?

Суміш «коктейль Молотова» була вигадана фінськими партизанами на честь міністра закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова. Коктейлі фіни використовували під час Зимової війни 1939-1940 проти радянських військ, які вторглися до Фінляндії.

Які ще способи зупинки російської техніки?

У теробороні також радять знімати пересування ворожої техніки на телефон і поширювати в інтернеті з геолокацією. Також для цього створили спеціальний офіційний чат-бот — @stop_russian_war_bot. Бот отримує та передає інформацію на відповідні штаби реагування. У разі перебоїв у роботі бота прохання надсилати інформацію в особисті повідомлення телеграм-акаунту @stop_russian_war.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко закликав знімати дорожні знаки, які вказують міста, села, напрямки руху. «Окупанти не орієнтуються зовсім та здебільшого їздять по колу. Вони не знають дороги та переміщуються лише за картами. Тож треба їм допомогти. У них біда зі зв'язком та орієнтуванням на місцевості!» — зазначив Геращенко.