Японія послабить візові вимоги для деяких українців. Кого це стосуватиметься?

Японія планує послабити візові вимоги для українських бізнесменів та родичів біженців.

Про це розповіло посольство Японії в Україні.

Зазначається, що послаблення візових вимог відбудеться з нагоди японсько-української Конференції з відбудови України, що стартувала в Токіо 19 лютого.

Послаблення стосуватиметься штатних працівників українських компаній, які беруть участь у проєктах співпраці між Японією та Україною. Вони увійдуть до переліку заявників, що мають право на отримання багаторазових віз для короткострокового перебування з діловими цілями. Також цим працівникам пом’якшать вимогу наявності історії поїздок до Японії.

Ще одна категорія — родичі евакуйованих у Японію українців. Вони зможуть отримати багаторазові візи для короткострокового перебування з метою відвідування родичів чи знайомих.

Крім того, багаторазові візи, що дійсні протягом 5 років із дозволеним періодом перебування до 90 днів для кожного візиту, видаватимуться заявникам із високими доходами та членам їхніх сімей.

Коли саме запровадять послаблення та інші деталі, поки ще розглядають.

Конференція у Японії

У Токіо 19 лютого стартувала японсько-українська Конференція з відбудови України. Обидві країни домовилися про відкриття переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. Її мета — дати інвесторам надійний правовий захист і гарантії щодо їхніх капіталовкладень.

Також Японія надала Україні грант у 100 млн доларів для Фази 3 Програми екстреного відновлення. Кошти, зокрема, спрямують на проєкти в енергетичному секторі, транспортному сполученні та гуманітарному розмінуванні.

У рамках Фази 1 і Фази 2 Програми Японія уже передає спецтехніку та обладнання для потреб енергетичного, транспортного, аграрного, медичного, освітнього секторів, управління відходами від руйнувань, водовідведення, водопостачання та розмінування.

Загалом за результатом Конференції та візиту української делегації до Японії підписано 56 угод.

До кінця цього місяця уряд Японії виділить Україні грант розміром 4,7 млрд доларів. Також Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки своїх інвесторів в Україні. Країна передбачила 12,1 млрд доларів фінансової допомоги — разом із тією, яку вже оголосила й надала.