Японія реформує закон 19 століття, за яким колишнього чоловіка реєструють батьком новонародженої дитини
Японія планує реформувати закон, який діє з 19 століття й автоматично реєструє колишнього чоловіка жінки як батька дитини, яка народилась упродовж 300 днів після розлучення.
Про це повідомляє The Guardian.
За понад 120 років існування закону в нього не вносили зміни. Вперше урядова комісія запропонувала змінити декілька пунктів.
Наразі діти, які народилися впродовж 300 днів після розлучення, автоматично класифікуються як нащадки ексчоловіка. Через це деякі жінки не реєструють народження своєї дитини. Наприклад, жінки, які покинули чоловіка, що здійснював насильство, частіше хочуть уникнути реєстрації дитини як нащадка кривдника.
Проте незареєстрована людина залишається без громадянства та постає перед труднощами для отримання пільг або сплати податків. Наразі відомо, що в Японії живуть 800 незареєстрованих людей. Імовірно, реальне число буде вищим.
Тепер влада пропонує скасувати автоматичну реєстрацію колишнього чоловіка батьком дитини. Ця зміна стосуватиметься жінок, які вийшли заміж повторно. Якщо ж жінка залишилася самотньою після розлучення, її немовля вважатиметься дитиною ексчоловіка.
Також наразі діє пункт закону, що забороняє жінкам виходити заміж упродовж 100 днів після розлучення, оскільки батьківство дитини може бути неясним. Цю норму теж хочуть скасувати.
Відповідно до чинного законодавства, наразі батьком дитини вважається новий чоловік жінки, тільки якщо немовля народилося не менше ніж через 200 днів після укладення шлюбу.
Урядова комісія також рекомендує дозволити матерям і дітям оскаржувати позови про встановлення батьківства, адже зараз це може зробити лише батько.
Подібні закони існували в Іспанії та Південній Кореї. Їх скасували ще в 1981 та 2005 роках відповідно.
Співавторка: Юлія Костюкова