Японія зупинила роботу ядерного реактора, який запрацював лише кілька місяців тому. Це пов'язано із протидією тероризму

У японській префектурі Фукуй призупинили роботу ядерного реактора атомної електростанції «Міхама», який відновив роботу кілька місяців тому. Керівництво АЕС мало ввести антитерористичні заходи, але вчасно все зробити не встигли.

Про це пишуть Kyodo News та NHK.

Регулятори давали АЕС час до 25 жовтня, щоб запровадити там обов'язкові антитерористичні заходи, створити необхідні інфраструктурі об'єкти. Оскільки вкластися у відведений час не виходило, 23 жовтня роботу реактору призупинили.

Тепер там мають провести перевірку безпеки і вже до вересня 2022 року комунальне підприємство хоче таки внести необхідні зміни у свою інфраструктуру. Планується, що поновити роботу зможуть у середині жовтня 2022-го.

Енергоблок № 3 на АЕС «Міхама» запустили знову у червні цього року — вперше за 10 років після аварії на АЕС «Фукусіма», після чого були зупинені всі атомні реактори Японії.

Після аварії у Японії задумувались над тим, щоб відновити попередню роботу АЕС «Міхама», але реактори вже були практично на межі 40-річного терміну роботи, тож вирішили не витрачати на це гроші.

У 2015 році з цієї причини зупинили 1-й та 2-й блоки. Проте блок №3 вирішили поновити після низки робіт з підвищення безпеки, хоча фактично його реактор ввели в експлуатацію ще 44 роки тому.

Що сталося на АЕС «Фукусіма»?

11 березня 2011 року на атомній електростанції «Фукусіма», яка розташована на північно-східному узбережжі Японії, сталась аварія найвищого (сьомого) рівня за шкалою INES. Аварію спровокував землетрус та цунамі, що слідувало за ним. Через затоплення підвальних приміщень, де були резервні генератори та батареї, АЕС повністю знеструмилася, тож нічим було охолоджувати ядерні реактори.

Як наслідок, на трьох енергоблоках розплавилося ядерне паливо; на 1-му, 3-му та 4-му енергоблоках стались вибухи. Жителів територій в радіусі 20 км навколо АЕС евакуювали, а станцію охолоджували морською водою. Аварію вдалося ліквідувати 15 березня, після чого почались роботи зі стабілізації АЕС. Загалом через вибух евакуювали 164 тисячі людей. Під час цунамі та аварії загинули 5 178 людей і ще 8 606 зникли безвісти.