Є висока загроза наступу з білорусі на Волинь. Україна готова дати відсіч — Генштаб ЗСУ
Загроза наступу з білорусі на Волинському напрямку оцінюється як висока.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Водночас сили оборони України готові до відсічі.
Вчора, 19 березня, 11 співробітників посольства білорусі виїхали з України. Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко вважає таку інформацію «тривожним сигналом». Наразі можливість залучення білорусі до війни він оцінює як 60 на 40.
«Все ж таки, думаю, що Лукашенко робитиме все від себе залежне для того, щоб не входити в прямі бойові дії білоруської армії», — сказав радник.
Крім того, голова «Укрзалізниці» Олександр Камишин повідомляв, що між Україною та білоруссю більше немає залізничного сполучення. «Я не буду уточнювати подробиці, але я вдячний білоруським залізничникам за те, що вони роблять», — сказав він.
Рух техніки у білорусі
Telegram-канал «Беларускі Гаюн», який відстежує переміщення техніки в білорусі, 19 березня повідомив про рух колони білоруської техніки між містами Іваново та Дрогичин неподалік від кордону України.
За даними каналу, уся техніка позначена червоними квадратами.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Також у Telegram-каналі повідомляють, що упродовж останніх тижнів білоруські використовують для розпізнавання червоний скотч. Таку саму систему розпізнавання у перші дні війни в Україні використовували російські військові та бойовики самопроголошених «Л/ДНР».
У білорусі фіксують переміщення й російської техніки. Наприклад, у місті Мозир, що теж неподалік від кордону з Україною.
А от Міноборони росії оприлюднило відео, на якому безпілотник злітає з цивільного аеропорту Гомеля, завдає ударів по Україні, а потім повертається на аеродром, передає Euroradio.
До початку вторгнення росії в Україну на території білорусі тривали російсько-білоруські військові навчання. Білоруська влада заявляла, що російські війська виїдуть із білорусі після навчань, але натомість вони 24 лютого атакували Україну. Досі білоруські військові не брали масово участі в цій війні, однак росія вводила свої війська та запускала ракети зокрема і з території білорусі, а також отримувала звідти тилову підтримку.