ЄС і Велика Британія запроваджують санкції проти Путіна та Лаврова
Європейський Союз та Велика Британія вирішили заморозити іноземні активи президента РФ Володимира Путіна та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Про це повідомляє The Guardian.
Як пишуть журналісти, така ініціатива є символічною, оскільки навряд у Путіна є особисті багатства за кордоном. Проте запровадження санкцій сталося після того, як президент Володимир Зеленський заявив про недостатню підтримку від Заходу.
Крім того, високий представник ЄС Жозеп Боррель, якого цитує «Інтерфакс-Україна», заявив, що наразі лише три лідери світу потрапили під санкції ЄС: Башар аль-Асад із Сирії, а тепер ще й Олександр Лукашенко з Білорусі та Володимир Путін.
Також Боррель зазначив, що санкції запровадять проти тих громадян Білорусі, які сприяють військовій агресії проти України.
Напередодні президент США Джо Байден оголосив про санкції проти Росії, її найбільших банків та секторів економіки у відповідь на вторгнення російських окупантів в Україну. Про санкції заявляли і у Великій Британії.
Яка ситуація?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
У Міноборони кажуть, що станом на 15:00 25 лютого РФ від початку нового вторгнення в Україну втратила понад 2800 військових, 80 танків та 516 бронемашин.
Упродовж 24 лютого від атак російських військових постраждали фактично всі обласні центри. 137 українців загинули, ще 316 отримали поранення. У деяких містах ввели комендантську годину.