ЄС може запровадити 12-й пакет санкцій проти росії вже у жовтні — Bloomberg
Європейський Союз може оголосити про введення нового пакета санкцій проти росії в жовтні. Імовірно, він міститиме пропозицію щодо використання прибутків від заморожених активів Центробанку рф для допомоги Україні.
Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.
У ЄС найближчими тижнями запропонують запровадити податок на надприбуток від заморожених активів Центробанку рф, кажуть співрозмовники видання.
Також у новому пакеті санкцій може з’явитися обмеження на торгівлю російськими алмазами. Раніше таке ж рішення ухвалила «Велика сімка».
Джерела Bloomberg розповіли, що група держав-членів ЄС, зокрема Польща та країни Балтії, хочуть ввести додаткові санкції щодо російського зрідженого газу та ІТ-послуг. Також група країн закликала запровадити обмеження для ядерного сектора росії, хоча це не має підтримки з боку низки держав.
За словами співрозмовників, новий пакет може містити кроки, спрямовані на боротьбу з обходом санкцій ЄС. Зазначається, що росія робить це через треті країни, як-от Об’єднані Арабські Емірати й Туреччина.
Окрім того, у документі, який отримав Bloomberg, вказується, що Польща хоче посилити санкції щодо деяких товарів з попередніх пакетів. Зокрема, ідеться про синтетичний каучук і сталь. Також Варшава вимагає оголосити новий пакет обмежень для Білорусі.
12-й пакет санкцій проти росії можуть оголосити в першій половині жовтня або під час саміту ЄС — США, який відбудеться наступного місяця, однак дата зустрічі ще невідома.
Попередній пакет санкцій
ЄС погодив 11-й пакет санкцій проти рф ще 23 червня. Він передбачає посилення боротьби з обходом уже введених санкцій, накладення обмежень на нових людей та нові компанії, а також санкції у сфері енергетики.
Так, у пакеті йдеться про посилення обмежень на імпорт виробів із заліза та сталі. Від імпортерів підсанкційних виробів із заліза та сталі, оброблених у третій країні, вимагатимуть доказів, що матеріали походять не з росії.
Крім того, ЄС увів повну заборону на перевезення до ЄС вантажівками з російськими причепами та напівпричепами. Це допоможе придушити обхід заборони для російських вантажних операторів.