ЄС планує активніше повертати нелегальних мігрантів додому — Reuters

Міністри Європейського Союзу на зустрічі 26 січня шукали способи приборкати нелегальну міграцію. Зокрема, лунали пропозиції відправляти назад додому більше прибулих.

Про це пише Reuters.

За даними європейського агентства прикордонної та берегової охорони Frontex, минулого року до ЄС нелегально прибуло близько 330 тисяч людей — це найвищий показник з 2016 року, з різким зростанням на західнобалканському маршруті.

«Ми маємо величезне збільшення нелегальних прибуттів мігрантів. У нас дуже низький рівень повернення, і я бачу, що ми можемо досягти значного прогресу», — заявила комісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон під час переговорів між 27 міністрами ЄС із питань міграції.

Данія, Нідерланди та Латвія закликали до посилення тиску через візи та допомогу розвитку на приблизно 20 країн, включно з Іраком і Сенегалом, які, на думку ЄС, не співпрацюють щодо прийняття своїх громадян назад.

В Єврокомісії додали, що лише приблизно п’ята частина нелегальних мігрантів повертається назад, а недостатні ресурси та координація з боку ЄС є ще однією перешкодою для цього.

Проблема загострилася після того, як у 2015 році більше мільйона осіб перетнули Середземне море, що заскочило ЄС зненацька та розпалило антиміграційні настрої.

Відтоді ЄС посилив свої зовнішні кордони та закони про надання притулку. Оскільки після пандемії COVID-19 відновлюється рух нелегальних мігрантів до ЄС, дебати повертаються, як і деякі пропозиції, які раніше було відхилено як неприйнятні.

Так, деякі країни закликали до виділення коштів ЄС для встановлення паркану на кордоні між Болгарією та Туреччиною — ця ідея раніше вважалася табу.

Нідерландський міністр Ерік ван дер Бург заявив, що він відкритий щодо теми фінансування ЄС прикордонних бар’єрів.

Водночас неурядова організація «Данська рада у справах біженців» розкритикувала такі заклики. У своєму звіті організація назвала «систематичне відштовхування людей на зовнішніх кордонах блоку порушенням їхніх прав вимагати притулок».

І поки одні країни ЄС протестують проти нелегальної міграції, яка часто складається з мусульман із Близького Сходу та Північної Африки, Німеччина навпаки прагне відкрити свій ринок праці.

«Ми хочемо укласти міграційні угоди з країнами, зокрема з країнами Північної Африки, які б дозволили легальний шлях до Німеччини, але також передбачали б реальне повернення», — розповіла міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер.

Нагадаємо, минулого року населення Німеччини зросло до рекордного рівня, зокрема через біженців з України.