ЄС запроваджує нові санкції проти Білорусі та 160 олігархів і політиків рф (ДОПОВНЕНО)
Європейський Союз планує розширити санкції проти росії та Білорусі через повномасштабне вторгнення в Україну: вони, зокрема, стосуватимуться російських олігархів.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
У розширений санкційний список потраплять:
- 160 людей: олігархи, члени ради федерації рф тощо;
- банківський сектор Білорусі.
Окрім того, ЄС заборонить експорт технологій морської навігації в росію та обмежить криптовалютні операції.
Доповнено (17:05). У Раді ЄС розповіли деталі про нові санкції. Йдеться про:
- відключення від SWIFT «Белагропромбанку», Банку «Дабрабыт», «Банку розвитку Республіки Білорусь», а також їх білоруським дочірнім компаніям;
- заборону операцій з Центробанком Білорусі, що пов'язані з управлінням резервами або активами, а також наданням державного фінансування торгівлі та інвестицій в Білорусь;
- заборону розміщення та надання послуг щодо акцій державних структур білорусі на торгових майданчиках ЄС з 12 квітня 2022 року;
- суттєве обмеження фінансових надходжень з Білорусі до ЄС, шляхом заборони приймати депозити, що перевищують 100 тисяч євро від громадян або резидентів Білорусі, тримати рахунки білоруських клієнтів центральними депозитаріями цінних паперів ЄС, а також продавати цінні папери, номіновані в євро, білоруським клієнтам;
- заборону постачання Білорусі банкнот у євро.
Крім того, Рада ЄС ввела додаткові обмеження щодо експорту морських навігаційних товарів і технологій радіозв'язку до росії. Буде заборонено продавати, постачати, передавати чи експортувати, прямо чи опосередковано, морські навігаційні товари та технології будь-якій фізичній або юридичній особі, юридичній особі чи органу в росії, для використання у рф або для розміщення на борту судна під російським прапором.
Також Рада ЄС розширила перелік юридичних осіб, організацій та органів, на які поширюються заборони щодо інвестиційних послуг, переказних цінних паперів, інструментів грошового ринку та кредитів.
Санкції Європи та США
США та ЄС запровадили санкції проти центробанку рф. Також Вашингтон ввів обмеження щодо суверенного інвестфонду та міністерства фінансів рф.
Велика Британіявирішила заморозити всі активи російського банку ВТБ, а надалі — й активи інших банків і ще 100 юридичних осіб із росії. Після цього ЄС офіційно ухвалив рішення про від'єднання семи російських банків від системи SWIFT та запровадив для рф додаткові обмеження.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент рф володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
У Генштабі повідомили, що з 24 лютого до 9 березня окупанти втратили орієнтовно понад 12 тисяч людей (загиблі та поранені), 317 танків, 49 літаків, 81 гелікоптер тощо. Дані ще уточнюються, оскільки підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.