Єврокомісія очікує, що Німеччина застосує нове газове законодавство проти «Північного потоку-2»

У Єврокомісії очікують на поширення правок до газової директиви ЄС на всі газопроводи, що ведуть до Європи, зокрема на «Північний потік—2». Ці правки загрожують російському газопроводу тим, що його потужність буде примусово знижено вдвічі.

Про це повідомила офіційна представниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен, передає «Интерфакс».

«Ми переглянули газову директиву, яка сьогодні вже діє. Держави-члени (ЄС — ред.) тепер повинні відобразити її у національних законодавствах. Така наша позиція», — повідомила представниця Єврокомісії під час брифінгу у Брюсселі.

Зазначимо, що Німеччина — один з найбільших прихильників будівництва «Північного потоку-2». Саме у цій країні закінчується газопровід і саме вона повинна визначати, за якими правилами цей газопровід використовувати.

Нові європейські правила передбачають, що на «Північний потік-2» має поширитися європейське енергетичне законодавство. Це означає, що компанія, яка експлуатує трубопровід не має бути тією ж компанією, яка постачає по ньому газ. Це Відтак, Газпром повинен буде передати потік в управління іншій компанії, тобто компанія втратить контроль над проектом.

15 квітня Рада ЄС поширила зміни до європейського газового законодавства на «Північний потік-2», також це рішення підтримали у Європарламенті.

Зазначимо, що новою газовою директивою передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Іншими словами, Газпром має передати «Північний потік-2» в управління іншій, не пов’язаній з ним компанії. Сама ж ця компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише Газпрому, але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто, Газпром не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

13 лютого стало відомо, що уряди країн-членів ЄС та представники Європарламенту узгодили зміни до енергетичної директиви ЄС, у яких зменшили перешкоди для будівництва російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

В МЗС України повідомили, що ухвалення такого рішення у ЄС означає, що російський газопровід підпаде під європейське право, проте проблемним залишиться спосіб забезпечення дотримання європейських правил при транспортуванні газу через «Північний потік-2».

У Єврокомісії заявили, що нове газове законодавство застосують до «Північного потоку-2», після чого потужність газопроводу буде вдвічі меншою, ніж планувалося при його проектуванні та будівництві.