Єврокомісія підготувала проєкт санкцій проти депутатів Держдуми РФ, які голосували за визнання «Л/ДНР» ㅡ Der Spiegel
Єврокомісія пропонує проєкт санкцій, який зачепить близько 350 депутатів російського парламенту, що проголосували за визнання самопроголошених «Л/ДНР».
Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel з посиланням на джерела.
Окрім того, пакет санкцій має зачепити банки, які ведуть бізнес на сході України. Активи людей, організацій та компаній, яких внесуть до санкційного списку ЄС, будуть заморожені. Підсанкційним особам також не дозволятиметься в’їжджати в ЄС, пише видання.
Ці санкції ще має погодити Рада Європейського Союзу та надати письмову відповідь.
Нові санкції
22 лютого президент США Джо Байден підписав указ про запровадження санкцій проти самопроголошених «Л/ДНР» після того, як Росія визнала їхню незалежність.
Вони передбачають: заборону громадянами США інвестувати та вести нову фінансову діяльність у «Л/ДНР», ввезення до США будь-яких товарів, послуг або технологій з окупованих регіонів, блокування активів фізичних та юридичних осіб, які здійснювали економічну діяльність на окупованому Донбасі або співпрацювали з такими людьми.
Велика Британія запровадила санкції проти 5 російських банків, а також російських олігархів Ігоря та Бориса Ротенбергів та Геннадія Тимченка, яких вважають наближеними до президента РФ Володимира Путіна. Їм заборонять в'їзд до Великої Британії та заморозять активи.
Верховна Рада України закликала іноземні країни, міжнародні та регіональні організації ввести жорсткі санкції: заморозити запуск «Північного потоку-2», від'єднати Росію від міжнародної міжбанківської системи (SWIFT) та заборонити експорт до Росії високих технологій, зокрема, тих, які стосуються російського військово-промислового комплексу та енергетичного сектору.
Визнання «Л/ДНР»
Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Перед цим його до такого закликала Держдума РФ, а також бойовики на окупованих територіях Донбасу.
Підписати указ Путіна до Москви приїхали й ватажки «ДНР» та «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник. Путін укотре заявив, що нібито Україна не бажає виконувати Мінські домовленості й не зацікавлена в мирному розв'язанні конфлікту.
А ще він вважає, що Росія нібито «зробила все для збереження територіальної цілісності України, всі ці роки наполегливо боролася за виконання» Мінських угод.
Про все це стало відомо з телезвернення Путіна, під час якого він оголосив чимало погроз Україні та розповів про власне бачення світового порядку довкола Росії.
Згодом опублікували самі укази, відповідно до яких РФ введе на ці окуповані території України свої війська для «підтримки миру». Заступник голови комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Андрій Клімов уточнив, що «республіки» РФ визнає у межах, «які зараз фактично встановлені».