Європарламент прийме резолюцію про те, що Угорщина «непридатна» для головування в ЄС — Euractiv

Депутати Європарламенту наступного тижня мають прийняти резолюцію про те, що численні порушення Угорщиною законодавства Європейського Союзу роблять її непридатною для головування в ЄС у 2024 році.

Про це повідомляє Euractiv.

Угорщина має очолювати Раду ЄС пів року з липня 2024 року, менше ніж через місяць після наступних виборів до Європарламенту. Країна, що головує, зокрема відповідає за формування переговорів щодо законів ЄС.

У резолюції євродепутати ставлять під сумнів те, «як Угорщина зможе виконати це завдання у 2024 році, з огляду на її невідповідність законодавству ЄС і цінностям, закріпленим у ЄС ґрунтується на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини, включно з правами людей, які належать до меншинстатті 2 Договору про ЄС, а також принципу щирої співпраці». Також резолюція звинувачує угорський уряд у системній корупції та засуджує «комунікаційні кампанії уряду Угорщини проти ЄС».

Як зазначає видання, резолюція не є юридично обов’язковою, але «вказує шлях до ще одного великого політичного конфлікту» між Брюсселем і Будапештом.

Європарламент закликає уряди ЄС «знайти належне рішення якомога швидше» і нагадує, що парламент «може вжити відповідних заходів, якщо таке рішення не буде знайдено».

Реакція Угорщини

У відповідь речник угорського уряду Золтан Ковач звинуватив євродепутатів у «тому самому старому, набридлому звинуваченні, що Угорщина порушує основні принципи ЄС і, отже, не може бути президентом».

За його словами, «справжня причина» нібито полягає в тому, що «їм не подобається позиція Угорщини, яка підтримує мир, і вони намагаються втягнути нас у конфлікт», маючи на увазі позицію Угорщини щодо вторгнення росії в Україну.

«Ми не дозволимо їм забрати в Угорщини таку можливість (головувати в ЄС — ред.)», — заявила міністерка юстиції країни Юдіт Варґа.

Зазначимо, що останніми роками уряд Угорщини перебував у майже постійному конфлікті з інституціями ЄС, насамперед через суперечки щодо незалежності судової системи, свободи преси та громадянського суспільства й верховенства права.