Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомляє Держспецзв'язку.

Європейський парламент майже одностайно проголосував «за» резолюцію, в якій закликав інституції Європейського союзу працювати над тим, щоб надати Україні статусу кандидата в ЄС.

За резолюцію «російська агресія проти України» проголосувало 637 з 676 учасників. 13 євродепутатів виступили« проти» та 26 ㅡ утрималися.

У тексті резолюції зазначається, що Європарламент закликає інституції ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата в ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз та на основі заслуг країни, водночас продовжувати працювати над її інтеграцією до єдиного ЄС ринок згідно з Угодою про асоціацію України з ЄС.

Окрім того, міжнародні організації, зокрема у сфері культури та спорту, просять розглянути питання про припинення участі росії у заходах, держави-члени ЄС ㅡ скоротити кількість російських дипломатичних і консульських представництв.

Китай, як постійного члена Ради Безпеки ООН, закликають поважати суверенітет і територіальну цілісність України та використовувати свої важелі впливу на росію, щоб покласти край нинішній агресії.

Також Міжнародне агентство з атомної енергії просять створити спеціальну робочу групу для моніторингу дій росії щодо безпеки ядерних об'єктів, об'єктів і палива через захоплення російськими окупантами ЧАЕС.

Вступ України в ЄС

Президент Володимир Зеленський 28 лютого заявив про звернення до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що Україна готує заявку на членство в ЄС, а трохи згодом Зеленський її підписав.

Вступ України до ЄС вже підтримали Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Польщі Анджей Дуда, прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков, президент Румунії Клаус Йоганніс, президент Литви Ґітанас Науседа, голова МЗС Чехії Ян Липовський, а також Естонія, Латвія, СловаччинаСловенія тощо.

Перш ніж країна подасть заяву про вступ, вона зазвичай повинна підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Україна вже має такий документ: політичну частину угоди підписали 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року.