Європейці й американці синхронізували супутники, щоб виміряти товщину льоду в Антарктиці
Європейське космічне агентство (ESA) розпорядилося підняти орбіту свого супутника Cryosat—2 на один кілометр. Так він синхронізується із супутником Icesat—2 Національного аерокосмічного агентства США (NASA), аби отримати одну з найточніших карт товщини льодового покриву в Антарктиці.
Про це повідомляє BBC.
Досі науковці користувалися досить застарілими кліматологічними моделями для визначення ймовірної товщини льоду як в Арктиці, так і в Антарктиці. У випадку Південного полюсу вони є вкрай неточними, оскільки льодовий покрив протягом року міняється там порівняно швидко.
Саме тому вчені з ESA та NASA сподіваються, що спільне використання їхніх супутників у межах проєкту Cryo2Ice допоможе збільшити точність вимірювання товщини льоду в Антарктиці.
Ідея проєкту відносно проста: супутники обох космічних агентств синхронізують таким чином, щоб вони пролітали над Південним полюсом із мінімальним часовим лаґом. І кожен із космічних апаратів за допомогою своїх засобів здійснить необхідні вимірювання.
Європейський Cryosat-2 (висота орбіти близько 720 кілометрів) використовує радар, а американський Icesat-2 (висота орбіти — десь 500 кілометрів) — лазер. Якщо лазер відбивається одразу від поверхні, то сигнали радара — від товщі снігу, тобто не безпосередньо на поверхні льодовика.
Поєднання цих двох показників і допоможе досить точно визначити товщину льодового покриву в Антарктиці, сподіваються вчені. «Це може стати революційним. Можливо, в нас більше ніколи не буде можливості зробити це двома різними інструментами», — вважає керівник місії Cryosat ESA Томасо Парінело.
Початок синхронізації орбітCryosat-2 й Icesat-2 очікується 16 липня.