Євросоюз офіційно запровадив санкції проти депутатів Держдуми Росії, які голосували за визнання «Л/ДНР»
Рада Євросоюзу у відповідь на визнання Росією «незалежності» самопроголошених «Л/ДНР» оголосила про запровадження пакету санкцій: вони будуть спрямовані на всіх депутатів Держдуми Росії, які 15 лютого проголосували за визнання «республік».
Про це йдеться у заяві Ради Євросоюзу.
Під санкції ЄС потрапив 351 депутат Держдуми Росії, а також 27 високопосадовців та організацій, які зіграли певну роль у підриві або загрозі територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
До цього переліку входять:
- члени уряду, які були залучені до незаконних рішень;
- банки та бізнесмени/олігархи, які фінансово чи матеріально підтримують російські операції на території Донецька й Луганська чи отримують від них вигоду;
- військові, які відігравали роль у вторгненні та дестабілізаційних діях;
- люди, відповідальні за поширення дезінформації проти України.
Що передбачають санкції?
Обмежувальні заходи включають заморожування активів і заборону надавати кошти перерахованим фізичним і юридичним особам. Крім того, переліченим людям заборонений в’їзд або транзит через територію ЄС.
Рішення ЄС також передбачає заборону на ввезення товарів з непідконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей; обмеження на торгівлю та інвестиції, пов’язані з окремими галузями економіки; заборону на надання туристичних послуг, експорт окремих товарів технологій.
Рада ЄС також вирішила ввести галузеву заборону на фінансування Російської Федерації, її уряду та Центробанку.
ЄС закликає Росію скасувати визнання бойовиків на Донбасі та повернутися до дискусій у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі. Інші держави закликають не слідувати незаконному рішенню Росії щодо «Л/ДНР».
У ЄС анонсували, що готові швидко ухвалити більш широкі політичні та економічні санкції у разі потреби.
Визнання Росією «Л/ДНР»
15 лютого Депутати Держдуми Росії більшістю голосів ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо визнання незалежності самопроголошених «Д/ЛНР». Пізніше з таким закликом до Путіна також звернулися ватажки самопроголошених «республік».
Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Згодом опублікували укази, відповідно до яких РФ збирається ввести на окуповані території України свої війська нібито задля «підтримки миру».
У відповідь західні країни почали вводити нові санкції проти РФ. Утім, це не ті санкції, які Захід обіцяв запровадити в разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Так, США заборонили своїм громадянам здійснювати інвестиції та фінансову діяльність у «Л/ДНР», а також ввозити до США будь-які товари, послуги або технології з окупованих регіонів. Також передбачається блокування активів тих, хто здійснював економічну діяльність на окупованому Донбасі або співпрацював із такими людьми. Байден ще оголосив санкції проти російської еліти, суверенного боргу та банків.
Німеччина ж призупинила сертифікацію суперечливого газопроводу «Північний потік-2» (такий крок може коштувати російській економіці до 3 млрд доларів на рік), а Велика Британія ввела санкції проти п’яти російських банків і трьох близьких до Путіна олігархів. До того ж Захід пообіцяв запровадити нові санкції, якщо Росія продовжить ескалацію.
Також про запровадження економічних санкцій проти Росії оголосили Канада, Японія та Австралія.