Євросоюз завершив зиму з рекордними запасами газу. Імпорт блакитного палива з росії впав до 15%

Європейський Союз пережив другу зиму після повномасштабного вторгнення росії в Україну з рекордно великими запасами газу. Станом на 31 березня європейські газосховища були заповнені на понад 58%.

Про це повідомила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Вона зазначила, що зберегти газ вдалося завдяки диверсифікації енергопостачання, заощадженням громадян і компаній, а також інвестиціям у відновлювані джерела енергії.

«Високий рівень газових сховищ у Європі означає, що ринки стають стабільнішими, ціни повертаються приблизно до довоєнного рівня, і Європа може з упевненістю розпочати поповнення для опалювального сезону наступної зими», — пояснила Сімсон.

Зазначаться, що європейці скоротили використання газу майже на 20%, що дозволило впродовж останніх 18 місяців заощадити понад 107 млрд кубометрів блакитного палива.

Більше контексту

У відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну в березні 2022 року Єврокомісія запропонувала план REPowerEU року, щоб покласти край залежності Європи від російського палива.

Упродовж 2022 року ЄС вжив кілька законодавчих заходів у сфері енергетики. У результаті частка імпорту російського газу в Європу впала з 45% у 2021 році до 24% у 2022 році та ще до 15% у 2023 році. У Єврокомісії очікують, що ця тенденція до скорочення продовжиться.

Відмовитися від 24 млрд кубометрів російського газу у 2022 і 2023 роках допомогло збільшення частки відновлюваних джерел енергії. Крім того, перехід на альтернативну енергетику допоміг скоротити викиди в енергетичному секторі на 24% у 2023 році.