З Афганістану евакуювали британця з його 200 тваринами. Він відмовлявся без них їхати
Колишнього британського морського піхотинця Пола «Пена» Фартінга евакуювали з Афганістану разом з його 200 тваринами. Чоловік не хотів залишати чотирилапих улюбленців, за якими доглядав у своїй благодійній організації.
Про це повідомила організація Фартінга виданню BBC.
Там уточнили, що він 28 серпня покинув Афганістан зі своїми тваринами, але без персоналу організації.
Ветеринар Ієн Макгілл, який перебував на борту літака, розповів, що засновник притулку «дуже турбувався за своїх співробітників і за всіх інших людей, які страждають в Афганістані». Він також повідомив, що тварин після приземлення відправили в карантинні притулки.
«Тварини, враховуючи те, що вони пережили, в цілому в дуже хорошому стані», — сказав доктор Макгілл.
Пол Фартінг приземлився в аеропорту Хітроу в Лондоні 29 серпня. У своєму Twitter він розповів про «змішані емоції» після прибуття до Великої Британії.
«Все було приголомшливо. Я став свідком того, як [аеропорт] Хітроу проявляє співчуття до афганських біженців», — написав він.
Що відомо про притулок?
Пол Фартінг відкрив свій притулок для тварин Nowzad у Кабулі ще у 2007 році, після того, як на фронті врятував собаку. З того часу його організація опікувалася місцевими безпритульними тваринами.
Коли ж 15 серпня угрупування «Талібан» захопило країну, перед чоловіком постала складна проблема: як евакуювати усіх тварин.
Усього в організації Фартінга 60 котів і 140 собак, а також 68 співробітників, які за ними доглядають. Сам британець та персонал Nowzad могли вилетіти з країни, але для перевезення тварин потрібен був окремий літак. Окрім того, таліби не бажають пропускати співробітників-афганців для евакуації.
Евакуація тварин
У соцмережах Фартінг оголосив операцію «Ковчег» (#OperationArk) зі збору коштів та пошуків можливостей для вивезення тварин.
Однак все було не так просто, як здавалося. Спершу Фартінга, його тварин та співробітників організації мав забрати приватний вантажний літак, орендований коштом зібраних пожертвувань.
У Міністерстві закордонних справ Великої Британії погодили виліт літака з лондонського аеропорту Лутон до Афганістану. Але через проблеми з безпекою його скасували.
Потім планувалося, що для евакуації залучать літак із сусідньої країни. Але літак не міг приземлитися, поки Фартінга не пропустили б до аеропорту. У Twitter чоловік написав, що чекав на пропуск 10 годин та навіть звернувся з проханням допомогти до речників «Талібану».
Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що міністерство може допомогти Фартінгу як громадянину потрапити в аеропорт, але не готове надавати пріоритет тваринам, а не людям у реальній небезпеці. Він зазначив, що Міноборони не блокувало літак для Фартінга, але й не буде допомагати евакуюватися поза чергою.