З Ізюмом відновлюють залізничне сполучення. На черзі — Куп'янськ
З 10 жовтня знову почнуть курсувати потяги до нещодавно звільненого міста Ізюм Харківської області.
Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Так, в Ізюм запустять щоденні потяги за двома маршрутами:
- приміський потяг № 6403/6404 сполучатиме Харків та Ізюм. Вирушатиме з Харкова о 07:00 та прибуватиме до Ізюма о 10:47. З Ізюма потяг вирушатиме о 17:02 та прибуватиме до Харкова о 20:48;
- потяг № 6602/6603 сполучатиме Балаклію та Ізюм. Вирушатиме з Ізюма о 10:59, а прибуватиме до Балаклії о 12:29. З Балаклії потяг відправлятиметься о 15:08 і прибуватиме на станцію в Ізюм о 16:38.
За словами Кубракова, відновлення залізничного сполучення з Ізюмом стало можливим завдяки щоденній оперативній роботі вибухотехніків та залізничників. Вони швидко усунули близько 25 пошкоджень колій, шпал, стрілочних переводів тощо. Нині близько 100 залізничників та понад 10 одиниць спецтехніки відновлюють залізничну інфраструктуру на Харківщині.
Кубраков зазначив, що завдяки запуску залізничного сполучення Ізюм та близькі до нього населені пункти зможуть швидше отримувати допомогу, а вимушені переселенці зможуть повернутись додому, щоб оглянути свої домівки.
Міністр інфраструктури запевняє, що уряд також готується відновлювати залізничне сполучення з ключовим залізничним вузлом Харківщини — Куп’янськом, але для цього спершу треба отримати дозвіл від ЗСУ та піротехніків.
Раніше на Харківщині вже відновили залізничне сполучення з Балаклією, Чугуєвом та Дергачами.
Деокупація на Харківщині
У межах контрнаступу Сили оборони України на Харківщиніз 6 до 14 вересня звільнили приблизно 8 500 квадратних кілометрів та 150 тисяч людей. Тоді в Міноборони повідомляли про 388 звільнених населених пунктів.
За даними обласної влади, під час контрнаступу окупована частина Харківщини зменшила з 32% до 6% території області. Зараз окупанти контролюють ще меншу частину області, адже ЗСУ продовжували наступати у другій половині вересня та на початку жовтня.
Правоохоронці вже виявили катівні, зокрема, у Козачій Лопані, Липцях, Куп'янську, Вовчанську, Балаклії, Пісках-Радьківських та Ізюмі.