З «ковідного» фонду у 2020 використали 89%: найбільше пішло на дороги, а на медицину — 19,4 млрд грн

У 2020 році з Фонду боротьби з COVID—19 держава використала 89% коштів — 63,7 млрд грн з передбачених 72 млрд гривень.

Про таке повідомили у Мінфіні.

На сферу охорони здоров’я використали 19,4 млрд грн (87%) з 22,4 млрд грн виділених коштів.

Зокрема:

  • на закупівлю апаратів ШВЛ — 84 млн грн з передбачених 100 млн грн;
  • на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту для працівників закладів охорони здоров’я — 3,3 млрд грн (83%) з 4 млрд грн;
  • на закупівлю обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я — 2,3 млрд грн (100%);
  • на будівництво, реконструкцію та ремонт приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я — 1,4 млрд грн (82%) з передбачених 1,7 млрд грн;
  • на забезпечення лікарень киснем — 1,4 млрд грн (97%) з передбачених 1,5 млрд грн;
  • на закупівлю медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення — 3,9 млрд грн (74%) з 5,3 млрд грн;
  • на забезпечення опорних закладів охорони здоров’я цифровими діагностичними рентгенівськими системами — 1 млрд грн (97 %);
  • на підвищення надбавок і доплат медичним працівникам — 5,5 млрд грн (92%) з передбачених на ці цілі 6 млрд гривень.

На соціальний захист використали 12,8 млрд грн (73,5%) з 17,4 млрд грн коштів загального фонду державного бюджету.

На забезпечення правопорядку витратили 4,5 млрд грн, або 100% передбачених коштів.

На стимулювання економіки використали 26,4 млрд грн з 27 млрд грн за загальним фондом бюджету, або 98%. Зокрема, на будівництво, реконструкцію та ремонт автодоріг державного значення — 25,7 млрд грн (98%) з передбачених 26,2 млрд гривень.

Також використали 2,8 млрд грн (55,5%) з виділених 5 млрд грн на надання одноразової матеріальної допомоги українцям, що втратили доходи під час локдауну.

Також майже 1,4 млрд грн передбачили на закупівлі вакцини проти COVID-19.

У Мінфіні зазначили, що використання коштів спеціального фонду державного бюджету триватиме і у 2021 році. Про витрати обіцяють повідомляти.

Чому гроші ідуть на дороги?

У грудні 2020 року президент Володимир Зеленський заявляв, що будівництво доріг є одним із факторів у боротьбі з коронавірусною хворобою, бо «"швидкі" почали швидко добиратися до хворих».

Водночас у липні Міністерство охорони здоров'я повідомляло про те, що 67% «швидких» не приїжджають на виклики вчасно. Серед причин затримок вони називали те, що водії на дорогах не пропускають автівки екстреної допомоги, та незадовільний стан понад тисячі карет «швидкої». Про якість доріг тоді не говорили.

Що це за фонд?

Після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією.

До фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій.