За два роки роботи ринку землі в Україні продали 1% сільськогосподарських земель — Мінагрополітики
Від моменту ухвалення земельної реформи протягом двох років в Україні продали близько 275 157 гектарів сільськогосподарської землі, що становить 1% від усіх сільгоспземель.
Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик.
«Запуск ринку землі дозволив розвіяти міфи. Наприклад, що ми залишимося без землі взагалі, бо її всю одразу продадуть, і буде хаос. Насправді внаслідок земельної реформи більше не існує прихованого земельного ринку. Всі дії щодо землі відбуваються в законній площині, безготівковим коштом», — наголосив він.
Як зазначив Башлик, з початку земельної реформи було укладено понад 85 тисяч угод купівлі-продажу, загалом продано і подаровано 275 тисяч гектарів сільгоспземлі (1% від усіх).
«Це розвіює міф, що все одразу продадуть. Кількість землі сільськогосподарського призначення — 27,5 млн га. Тобто в середньому за рік продається 0,5% землі», — повідомив заступник міністра аграрної політики.
Він зазначив, що середня вартість гектара становить 39 тисяч гривень, але ціни дуже динамічні. У 2024 році, коли почнеться другий етап реформи і до ринку будуть допущені юридичні особи, ціна на землю ще зросте, зауважив Башлик.
Про ринок землі
Він офіційно запрацював 1 липня 2021 року. Ще в березні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про його запровадження. Він надає власникам сільгоспземлі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також право купувати землю.
Перші два роки землю могли купувати тільки фізичні особи, і не більше як 100 гектарів. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
Раніше ж люди могли передавати землю лише через довгострокові договори оренди, які часом укладалися на десятки років.
Також право на продаж сільгоспземлі відкриває можливості для її використання як застави для кредиту. Водночас продати землю з комунальної власності новий закон не дозволяє.
Більше про те, як працюватиме ринок землі в Україні та чи є небезпека, що всю українську землю скуплять іноземці, дивіться в нашому відеопроєкті «Чия земля?»