Держспецзв'язку: За пів року держоргани України зазнали 1,7 млн мережевих атак

За шість місяців 2021 року фахівці Державної служби спеціального зв'язку виявили й заблокували 1,7 мільйона мережевих атак на державні органи України.

Про це служба повідомила на своєму сайті.

За пів року команда Держспецзв'язку зафіксувала понад 50 мільйонів підозрілих дій через систему виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти.

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA зареєструвала та опрацювала приблизно сотню тисяч кіберінцидентів, більшість із них — поширення шкідливого програмного забезпечення та Вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтівфішинг.

Також служба припинила понад 400 Напад на комп'ютерну систему з наміром зробити комп'ютерні ресурси недоступними користувачам, для яких комп'ютерна система була призначенаDoS і Комплекс дій, здатний повністю або частково вивести з ладу інтернет-ресурсDDoS-атак на державні органи. З них 26% здійснювали з використанням IP-адрес Росії.

«Значна частина кібератак на Україну має високу складність і потребує ретельної підготовки та ресурсів. Зазвичай сукупність цих чинників свідчить про наближеність хакерів до державних структур або пряме підпорядкування цим структурам», — зазначають у Держспецзв'язку.

Там також розповіли, що в лютому зловмисники почали використовувати відносно новий механізм кібератак на сайти сектору безпеки й оборони України, щоб заблокувати їхню роботу: під час атаки вразливі вебсервери та робочі станції державних органів інфікує вірус, який робить їх елементом ботмережі для DDOS-атак на інші ресурси.

Системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані вебсервери та робочі станції як джерела атак та автоматично вносять їх до «чорних списків». Тож навіть після закінчення фази атаковані вебсайти залишаються недоступними для користувачів.

Зазначимо, що дані про зафіксовані підозрілі події та відбиті атаки стосуються лише тих державних структур, за захист яких відповідає Держспецзв’язку.

В Україні все сумно з захистом держорганів?

Не зовсім. Згідно з дослідженням багатонаціональної компанії Accenture, яка надає консультаційні та обробні послуги, лише 17% світових компаній можуть активно протистояти кіберзагрозам. Тому більшість компаній вкладають гроші у створення відділів кібербезпеки.

На сьогодні питання захищеності інформації хвилює і багатьох українців, пишуть у Міністерстві цифрової трансформації. У відомстві кажуть, що працюють над тим, аби «максимально убезпечити користувачів у цифровому світі».