Заборона мобільних телефонів у школах може зашкодити фіксації порушень — освітній омбудсмен

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав не забороняти мобільні телефони в школах, а виробити спільні правила, зрозумілі для всіх.

Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook за підсумками експертного обговорення в Управління освіти Львова, яке відбулося 3 листопада.

Омбудсмен зазначив, що цього року в суспільстві виникла дискусія щодо використання мобільних пристроїв у закладах освіти. За його словами, думки розділилися: частина громадян пропонували повністю їх заборонити, інші розглядали можливість часткової заборони, тобто встановлення беззвучного режиму і тримання в рюкзаку чи сумці.

Батьківські спільноти виступили проти будь-якої заборони, пояснивши, що в часи війни телефон є засобом безпеки та швидкого зв’язку в разі надзвичайної ситуації.

Освітній омбудсмен додав, що заборона мобільних телефонів може призвести до того, що учні не зможуть зафіксувати порушення своїх прав. За його словами, саме наявність відео- чи аудіозаписів мобінгу, булінгу та інших правопорушень дозволяє притягнути кривдників до відповідальності.

Також зазначається, що у 5 та 6 класах, які поки що не мають надрукованих підручників, діти постійно використовують смартфони в освітньому процесі.

Крім того, законодавчо не унормовано зберігання гаджетів. Якщо використовувати коробки, куди учні складатимуть свої телефони, то відповідальність за збереження майна лягатиме на вчителів.

З іншого боку, смартфон може відволікати від навчання, сприяти академічній недоброчесності та знижувати рівень міжособистісного спілкування, зазначили учасники обговорення.