Загроза для Харкова, мобілізація і ТЦК: Зеленський дав інтерв'ю в етері телемаратону. Головні тези
Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю в етері національного телемаратону. hromadske наводить головні тези із цієї розмови.
Про мобілізаційний закон
Зеленський заявив, що найголовнішою проблемою в законі про мобілізацію є те, що росіяни порушили це питання так, ніби українці не готові надалі захищати свою державу.
«Вони порушили це питання на Заході так, що сьогодні в нас запитують: а якщо ви не хочете мобілізації, парламент не хоче голосувати, то для чого вам допомога?» — розповів президент.
За його словами, на цьому був акцент у дезінформаційній кампанії росіян. Водночас він зазначив, що «мобілізація і так йде». Він також підкреслив, що за цей закон проголосують найближчим днями.
Про загрозу для Харкова
Президент України зазначив, що на сьогодні Харків є захищеним, однак, «не в питанні неба».
«Що стосується оборонних рубежів, що стосується нашого війська, — сьогодні Харків не перебуває в небезпеці. Те, що це бажана ціль, — росіяни цього не приховують», — сказав Зеленський.
Про цькування працівників ТЦК
Зеленський вказав, що «перезавантаження» територіальних центрів комплектування розпочалося ще наприкінці минулого року.
За його словами, там багато військових, які пройшли фронт, а тому важливо з повагою ставитися до них. Утім, він визнав, що є окремі «бюрократичні виклики». Також він підкреслив, що варто розділяти TikTok та реальне життя.
«Є різні випадки. Нам потрібно здійснити відповідні зміни, але й людям треба змінювати своє ставлення», — зазначив президент.
Про закриття неба над Україною
Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україні потрібні 25 систем Patriot або її аналогів для того, щоб повністю закрити небо над територією країни.
«Я вам не скажу, скільки у нас є систем Patriot. Я вам можу сказати: щоби закрити Україну повністю, на майбутнє Україні бажано мати 25 систем Patriot, по 6-8 батарей у кожній», — зауважив глава держави.
На запитання журналістки, чи вистачить Україні запасу ракет для захисту енергосистеми, Зеленський відповів, що держава має запас ППО на сьогодні. Водночас він вважає, що Україна повинна «думати, про те, що буде завтра».
Захист від російських КАБів та F-16 для України
Зеленський розповів, що Україна виготовляє вітчизняну зброю для боротьби з російськими крилатими авіабомбами, однак поки що не розкрив усіх деталей.
Відповідаючи на питання про те, коли Україна зможе розраховувати на отримання західних винищувачів F-16, Зеленський зазначив, що Україна може розраховувати на комбінований захист.
Окрім цього, глава держави зазначив, що літаків, які Україні мають передати союзники, не вистачить. Їхня кількість, за словами президента, становить 10% від потрібної для українських військових.
Про фортифікаційні споруди
Глава держави заявив, що на сьогодні Україна «дуже сильно укріплюється» та зводить три лінії оборони. На гарячих напрямках фронту фортифікації споруджені на 92-98%.
«Якісний підхід до ліній оборони однаковий, незалежно від напрямків. Там, де ближче до гарячих напрямків, там швидше все будується. Через пару місяців усе буде здане», — заявив він в інтерв’ю.
Допомога США у кредит
Щодо цього Володимир Зеленський, заявив, що Україна розглядає різні варіанти, але погодилася б на надання фінансування військової допомоги з боку США у кредит.
«Давайте відверто говорити: ми погодимося на будь-який варіант. Я вам скажу більше — якби сьогодні запропонували Україні: дати пакет у кредит сьогодні або безплатно через рік, то ми б сказали: лише сьогодні. Тут немає ніякого вибору», — заявив президент.
Ситуація з Польщею
Володимир Зеленський розповів, що Україна відкрила кілька нових шляхів в обхід заблокованому кордону з Польщею, однак зауважив, що краще було б здійснювати транзит товарів саме через цю країну.
«Ми повинні виходити з того, що є. Я вважаю, у нас потужно працює море, потужно працює Дунай, потужно працює обхід через Румунію та Молдову. Я вважаю, ми знайшли вихід із цієї ситуації», — зазначив президент.
Західні війська в Україні
На це питання глава держави заявив, що не чув повного обговорення питання відправлення західних військ до України між президентом Франції Емманюелем Макроном та іншими союзниками.
Він також зазначив, що не стане прямо запрошувати західні війська в країну, оскільки тоді росія намагатиметься зірвати міжнародну допомогу Києву. Однак він підкреслив, що «Україна ніколи не буде проти, якщо хтось захоче нам допомогти».