Що відомо про загиблого військового льотчика Владислава Волошина
29—річний військовий льотчик Владислав Волошин воював на сході України, вижив після того, як його літак збили бойовики, але загинув у мирному Миколаєві після звільнення зі служби.
За попередніми висновками поліції, Волошин скоїв самогубство удома 18 березня. Кримінальну справу порушено за статтею «умисне вбиство» — так кваліфікують усі подібні випадки.
Ким був Владислав Волошин і що передувало його загибелі — з’ясовувало Громадське.
Народний герой України з Луганська
Владислав Волошин народився в Луганську, де закінчив військовий ліцей імені Героїв Молодої Гвардії. Він брав активну участь у бойових діях на сході України. У 2014 році під час Іловайського котла виконував завдання щодо знищення сил російських військових та проросійських бойовиків, які перекрили вихід українським військовим. Завдання виконав, але був збитий бойовиками. Волошину вдалося катапультуватися і за чотири доби вийти на вільну від російських сил територію.
Пізніше російські пропагандистські медіа писали про те, що саме Волошин на своєму літаку збив малазійський Боїнг МН17.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council
Волошин служив у Збройних силах України з 2010 року. Був льотчиком 2-го класу бойової пари літаків Су-25 299-ї Миколаївської бригади тактичної авіації. Брав активну участь у бойових діях на сході України. Всього здійснив 33 бойових вильоти. Народний Герой України, має орден «За мужність».
У 2017-му Волошин звільнився зі Збройних сил через сімейні обставини.
Як розповів Громадському адвокат, який представляв інтереси Владислава Волошина у суді, звільненню передував конфлікт із військовою частиною нібито через відмову виділити квартиру, як пораненому в зоні бойових дій військовому.
Далі було розлучення із дружиною, після якого неповнолітня дитина залишилася жити із батьком.
Також перед звільненням Владислав Волошин кілька разів просив надати йому оплачувану відпустку, розповів адвокат.
У липні 2017 року його призначили заступником генерального директора з авіаційних питань КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», а вже наприкінці грудня — виконувачем обов'язків гендиректора аеропорту.
Військовий льотчик Повітряних Сил Збройних Сил України Владислав Волошин (позивний «Грач») під час 25-ї урочистої церемонії нагородження орденом «Народний Герой України», в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Г. Магара, у Запоріжжі, 14 вересня 2017 року Фото: Олександр Прилепа/УНІАН
Чи був конфлікт із губернатором Савченком
Заступниця генерального директора з розвитку КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» Аліна Коротич повідомила Громадському, що останні два тижні Владислав Волошин вів перемовини з Миколаївською облдержадміністрацією. За її словами, чиновники Миколаївської ОДА на чолі з губернатором Олексієм Савченком примушували Волошина підписати акти виконаних робіт на ремонт аеропорту, який розпочався у 2017 році. Волошин не погоджувався:
«Були якісь перемовини з облдержадміністрацією, щодо підписання акту виконаних робіт, стосовно терміналу. Тих робіт, які вже були виконані. Але тендеру фактично не було, його скасували. Це незаконно, тому він не погоджувався», — зазначила Аліна Коротич.
Водночас журналіст Андрій Лохматов опублікував переписку користувача з іменем Владислав Волошин з певною особою. У ній Волошин говорить своєму співбесіднику про тиск з боку губернатора Миколаївщини Олексія Савченка, про бажання покинути аеропорт і про те, що останнім часом його не полишають суїцидальні думки.
Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, за інформацією його помічника, нині перебуває у відпустці. На своїй сторінці у Фейсбук Савченко висловив співчуття родині загиблого Волошина:
«Багато з тих, хто навіть не був знайомий із Владом і його роботою на підприємстві, почали розповсюджувати різну нісенітницю про якісь мільйонні тендери та інше. Дехто взявся тиражувати телефонну переписку Влада, як я зрозумів, з колишніми керівниками КП “Миколаївський міжнародний аеропорт”, які й натворили на підприємстві казна-що. Припиніть займатися незрозумілими речами. Є правоохоронні органи, які об’єктивно і неупереджено розберуться в тому, що сталося. Чекаю офіційної позиції від компетентних органів і всі, хто причетний до того, що сталося, незважаючи ні на які нюанси, обов’язково понесуть відповідальність», — написав Олексій Савченко.
У січні 2018 миколаївські журналісти програми «Чергова зрада» опублікували розслідування про зловживання чиновниками Миколаївської ОДА на ремонтних роботах в аеропорту. В розслідуванні йдеться про те, що у 2017 році будівельна компанія «Житлопромбуд 8» почала ремонтні роботи на летовищі без проведення тендеру.
Лише в січні 2018, коли частина робіт була виконана оголосили тендер на 106 мільйонів гривень. Утім, попри участь у торгах «Житлопромбуд 8», яка тоді витратила майже 40 мільйонів власних коштів, перемогла київська фірма ТОВ «ЄІС». Згодом тендер скасували через відповідний висновок Держаудитслужби, де пояснили, що не можна проводити тендер на вже частково виконані роботи.
Тож підписання Волошиним актів на незаконно проведені компанією «Житлопромбуд 8» роботи було б підставою для виплатити підряднику грошей.
Розслідування
За даними поліції, на момент загибелі Владислава Волошина вдома були його рідні. Попередньо правоохоронці з'ясували, що постріл чоловік здійснив із бойового пістолета марки ПМ без номерних знаків. Зброю вилучили та направили на експертизу. За свідченнями родичів, повідомляє поліція, загиблий останнім часом був пригнічений і висловлював «тривожні наміри».
Порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 115 ККУ «Умисне вбивство», як того вимагає процедура у таких випадках.