Захисники клімату обурені: король, прем’єр і голова МЗС Великої Британії полетіли на кліматичний саміт окремими літаками
Прем’єр—міністр Ріші Сунак зіткнувся з обуренням захисників клімату після того, як стало відомо, що він, король Чарльз III та міністр закордонних справ Девід Кемерон вирушили на кліматичний саміт COP28 у Дубаї окремими літаками.
Про це пише британське видання Independent.
На Даунінг-стріт пояснили, що Сунак і Кемерон полетіли окремо, бо молодші міністри та чиновники мають подорожувати комерційними, а не чартерними рейсами.
Офіційний речник прем’єр-міністра також заявив, що немає нічого поганого в такій кількості рейсів, оскільки уряд «не проти польотів», а натомість просуває нові стійкі види палива.
«Підхід цього уряду до боротьби зі зміною клімату, як ми неодноразово заявляли, полягає не в тому, щоб заборонити або скоротити кількість польотів, а в тому, щоб інвестувати в нові технології майбутнього, про що свідчить учорашній політ з використанням екологічно чистого авіаційного палива», — пояснив чиновник.
За його словами, літак Сунака використовуватиме 30% стійкого авіаційного палива (SAF). Відомо, що SAF також використають для польоту в Дубай короля.
Водночас опозиційні партії та активісти звинуватили Сунака в «кліматичному лицемірстві», назвавши використання окремих літаків «поданням жахливого прикладу» та «марним витрачанням грошей платників податків».
Так, співлідер «Партії зелених» Карла Деньєр сказала, що Сунак і Кемерон є членами «надбагатої еліти, яка надзвичайно розігріває планету». За її словами, коротка подорож на приватному літаку призведе до більших викидів вуглецю, ніж спричиняє середня людина за весь рік.
Independent зазначає, що Сунак неодноразово піддавався критиці за те, що він часто використовує літаки та гелікоптери, які фінансуються платниками податків, для своїх поїздок Британією.
Більше про COP28
Це 28-ма конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату, яка відбувається в місті Дубай, що в Об’єднаних Арабських Еміратах, з 30 листопада по 12 грудня.
Конференція призначена для узгодження урядами політики щодо обмеження підвищення глобальної температури та адаптації до наслідків, пов’язаних зі зміною клімату.
У день початку саміту, 30 листопада, було погоджено створення Фонду збитків для компенсації бідним державам наслідків зміни клімату. Фонд, яким керуватиме Світовий банк, спрямований на розподіл коштів між бідними державами, які постраждали від зміни клімату. Початкові пожертви в розмірі 100 мільйонів доларів зробили ОАЕ, а також інші держави: Велика Британія ($75 млн), США ($24,5 млн), Японія ($10 млн) і Німеччина (також $100 млн).