Захисники Зміїного повернулися на Одещину. Незабаром продовжать службу
Українські військовослужбовці, які захищали острів Зміїний, повернулися в Одеську область після реабілітації. Вже найближчим часом вони повернуться на службу.
Про це повідомила Державна прикордонна служба України.
Прикордонників зустріли охоронці кордону Ізмаїльського загону разом із родичами.
Нагадаємо, захисники Зміїного 9 місяців перебували у російському полоні. Їх вдалося звільнити 24 листопада разом з іще трьома прикордонниками Донецького та Луганського загону. Після звільнення вони пройшли реабілітацію, отримали медичну та психологічну допомогу.
«Уже найближчим часом хлопці повернуться на службу», — повідомили в ДПСУ.
Що сталося на Зміїному?
російські війська захопили острів Зміїний ще першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну, 24 лютого. Тоді ДПСУ повідомили, що після обстрілу Зміїного з корабельних озброєнь та бойової авіації окупантів була зруйнована інфраструктура на острові, а зв'язок із прикордонниками втрачено.
28 лютого ВМС ЗСУ повідомило, що морські піхотинці та прикордонники, яких узяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі. Морпіхи двічі відбили напади росіян, проте не могли продовжувати захист острова.
У березні президент Володимир Зеленський розповів, що частина українських військових, які перебували на острові, загинула, а решту взяли в полон, але вже обміняли.
Після захоплення острова українські військові регулярно завдавали ударів по силах окупантів на Зміїному. Голова Головного управління розвідки України Кирило Буданов наголошував, що Україна буде деокуповувати й боротися за острів «стільки, скільки нам буде потрібно».
Річ у тім, що Зміїний стратегічно важливий з погляду можливості висадки росією тактичного морського десанту. Теоретично, це єдиний регіон, через який російські війська могли спробувати висадити десант на територію «Придністровʼя». А ще той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України.
30 червня стало відомо, що українські військові змусили загарбників повністю залишити острів у Чорному морі. Міноборони рф підтвердило втечу, щоправда, там це назвали «жестом доброї волі».