Захворювання серця впливають на пам’ять — дослідження
Пацієнти з діагнозом ішемічної хвороби серця мають більш високий ризик зниження розумових здібностей, зокрема, пам’яті.
Про це ідеться в дослідженні, опублікованому у журналі Американського коледжу кардіології, передає CNN Health.
Це дослідження виявило довготривалий вплив на мозок після діагнозу серцевий напад або захворювання, симптомами якого є напади раптового болю (ангінозний біль) в грудяхстенокардія. Пацієнти з «серцевим нападом мали значно більш швидке зниження пам'яті, ніж ті, у яких була ангіна», ідеться в статті.
Вплив на мозок може бути визначений відносно незначним, але автори дослідження кажуть, що «навіть невеликі зміни у когнітивних функціях можуть призвести до істотного підвищення ризику розлад когнітивних (здатність мислити) і психічних (емоційні та поведінкові) здібностейдеменції протягом років».
Водночас, автори відзначають, що не можуть виключити потенційний вплив ліків, які призначають новонародженим пацієнтам із захворюваннями серця.
Доктор Нілум Т. Аггарвал, директорка з досліджень Rush Heart Center for Women і когнітивний невролог в Cardiology Cognitive Clinic зазначила, що дослідження підтвердило: «серце і мозок працюють разом». За її словами, лікарі мають заохочувати пацієнтів говорити про стан пам’яті.
«Зараз ми бачимо більше проблем, пов'язаних з когнітивною функцією, аніж серцевих захворювань, оскільки все більше людей живуть довше, адже проходять більше процедур для серця, одержують ліки», — зазначила Аггарвал.