Закон про анексію Криму оскаржили в Конституційному суді Росії (документ)

До Конституційного суду Російської Федерації надійшла скарга щодо незаконності анексії Криму Росією.

Скаргу подали керівник російської громадської організації «Товариство захисту прав споживачів» Міхаіл Аншаков та його соратники Валєрій Отставних і Константін Сєлєзньов.

Представники організації попросили суд перевірити, чи відповідає цей федеральний закон двом положенням конституції РФ.

У скарзі навели як приклад відмову Мін'юст РФ у реєстрації Міжнародного громадського руху «Союз на підтримку російсько-української дружби». У складі руху серед інших створено і діє відділення на території Криму.

Мін'юст РФ відмовив зареєструвати рух на підставі того, що Крим є суб'єктом РФ і, таким чином, міжнародний статус руху не підтверджується. На думку заявників, за такого правозастосування закону про приєднання Криму порушувалися їхні права і свободи, гарантовані ч.1 ст. 30 Конституції РФ, а саме – право на об'єднання.

Заявники підкреслили, у російській конституції йдеться, що загальновизнані принципи і норми міжнародного права та міжнародні договори РФ є складовою частиною її правової системи. Якщо ж міжнародним договором РФ встановлено інші правила, ніж передбачені законом, то застосовуються правила саме міжнародного договору.

Нагадаємо, ТЗПС у червні опублікувало пам'ятку туристам у Криму, де рекомендували приїжджати до Криму з території України, маючи дозвіл української влади, а також радили утриматися від угод з нерухомістю.

Також у пам'ятці йшлося, що Крим і Севастополь є окупованими територіями через з відсутність між Москвою і Києвом договору, що легітимізує їх приєднання до Росії.

/ фото ria.ru