Заочні вироки в Україні не матимуть правової сили в Європейському суді — адвокат
Процедуру заочного засудження прокуратура почала щодо екс—президента Віктора Януковича, колишньої голови МОЗ Раїси Богатирьової, екс—міністра доходів та зборів Олександра Клименка і екс—голови НБУ Сергія Арбузова.
Заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, представників його найближчого оточення, а також ватажка самоназваної «ЛНР» Ігоря Плотницького не має юридичної сили в Європейському суді.
Якщо Україна зараз винесе вирок під час заочного провадження — його не буде приведено у дію.
Про це Громадському повідомив юрист і адвокат родин «Небесної сотні» Віталій Титич.
За його словами, практика заочних проваджень поширена в країнах ЄС, проте її не використовують у справах, в яких йдеться про тяжкі злочини.
«Україна є підписантом конвенції про визнання вироків кримінальних справ. Зокрема, вона зазначає, що не буде виконувати вироки інших країн, що ухвалені за результатами заочної процедури. Ці судові розгляди не потрібні нікому, вони направлені виключно на якісь піар-заходи, соціальні, політичні, для конкретної політичної сили. Вони не потрібні ані потерпілим, ані українському суспільству, ані українській державі, в першу чергу тому, що за рішенням Європейського суду цей вирок не буде реалізований і не має правової сили, Україна з бюджету буде платити кошти за це», — сказав Титич.
Також, закон носить тимчасовий характер, до 15 квітня 2017 року.
«Це означає, що після закінченням терміну дії закону, слідчі справи не зможуть передати до суду», — додав Титич.
Відзначимо, що 1 листопада Подільський суд Києва заочно почав розглядати по суті справу ватажка самоназваної ЛНР Ігоря Плотницького.
Окрім нього, на заочному розгляді вироки винесли вже 18 особам.
Станом на 10 листопада, процедуру заочного засудження прокуратура почала також щодо екс-президента Віктора Януковича, а також колишньої голови МОЗ Раїси Богатирьової, екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка і екс-голови НБУ Сергія Арбузова.
Раніше захисники екс-президента України Віктора Януковича підготували клопотання до Генпрокуратури з вимогою провести «очну ставку» їх підзахисного та нинішнього президента Порошенка, екс-прем’єра Яценюка та ряду інших високопосадовців щодо справ про події Євромайдану.