Запаси вугілля на складах теплових електростанцій продовжують падати. Вони уже на 43% менші за мінімальну норму
Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в Україні залишається критичною. Станом на 8 лютого його там залишалося на 43% менше мінімальної норми.
Про це заявили в «Укренерго».
Там кажуть, що нині на складах є 384,4 тисячі тонн вугілля всіх марок. Зазначимо, що станом на 31 січня запаси палива на складах ТЕС становили 436,8 тисячі тонн.
З початку листопада 2020 року запаси вугілля зменшилися у 6,5 раза, зазначають в «Укренерго».
Водночас близько 49% запасів вугілля (188 тисяч тонн) зосереджено лише на двох ТЕС — Луганській та Слов’янській.
Порятунок системи
В «Укренерго» кажуть, що в умовах значного зниження середньої температури повітря в період з 8 по 20 лютого забезпечуватимуть балансування енергосистеми та дотримання її операційної безпеки всіма доступними засобами.
Зокрема:
- енергоблоки теплоелектростанцій «Центренерго» працюють на резервному паливі (газ);
- на Запорізькій «ДТЕК Дніпроенерго», яка 3 лютого повністю виключилася з роботи, до 8 лютого було відновлено роботу чотирьох енергоблоків: №1, №2, №3 та №4;
- експлуатацію ГЕС Дніпровського каскаду (Київська, Канівська, Кременчуцька, Середньодніпровська, Дніпровська, Каховська) проводять з максимальною економією гідроресурсів для забезпечення за потреби збільшення виробництва гідрогенерації.
Також в Україну в період пікового навантаження імпортують електроенергію, що частково компенсує дефіцит потужностей на ТЕС та АЕС.
Водночас наразі «Укренерго» не прогнозує жодних обмежень енергоживлення, а саме віялових відключень.
Загроза аварії в енергосистемі
У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 3 лютого заявляли, що ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) може призвести до загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі.
Нагадаємо, раніше голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус заявив, що за допомогою імпорту електроенергії з Росії Україна зможе пережити лютневі морози без серйозних ризиків віялових відключень. А імпорт відновився з 1 лютого.