Засідання Ради найчастіше пропускали депутати від «Батьківщини» — Комітет виборців

Лідерами серед фракцій та груп за відвідуваністю пленарних засідань у перші три місяці роботи стали народні депутати від фракції «Європейська Солідарність». Найбільше пропустили — народні обранці від ВО «Батьківщина».

Як проаналізували у Комітеті виборців, в середньому на засіданнях реєструвалися 361 із 423 депутатів.

Від «Європейської Солідарності» в середньому на засіданнях реєструвалися 90% депутатів. На другому місці за цим показником — «Слуга Народу», 86%.

За ними — «Голос», «Опозиційна платформа — За життя» та група «За майбутнє»: 84% депутатів.

Найнижчі показники у ВО «Батьківщина» — 77%.

Відвідування пленарних засідань Верховної Ради IX скликання протягом перших трьох місяцівКомітет виборців

Як зазначив голова КВУ Олексій Кошель, традиційно на початку каденції народні депутати більш активно відвідують пленарні засідання, ніж потім.

«Однак з часом їх активність зменшується. При цьому навіть зараз в парламенті є кілька десятків народних депутатів, які не надто активні у відвідуванні пленарних засідань», — уточнив Кошель.

Він переконаний, що фінансові санкції у вигляді позбавлення частини зарплати депутатів-прогульників може трохи покращити ситуацію. Однак в цілому, на його думку, це проблему не усуне.

«Схожі практики діяли й під час попередньої каденції парламенту, проте на злісних прогульників це не вплинуло», — додав глава Комітету виборців.

Зазначимо, що у листопаді з 423 народних депутатів усі сім пленарних засідань відвідали 299 депутатів — 70% від складу парламенту.

Середні показники відвідування засідань депутатами за листопад 2019 року:

  • «Голос» — 83%;
  • «Слуга Народу» — 80%;
  • «Європейська Солідарність» - 69%;
  • «Опозиційна платформа — За життя» — 61%;
  •  ВО «Батьківщина» - 57%;
  • «За майбутнє» — 52%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про позбавлення депутатів виплат, якщо вони без поважних причин пропустили засідання Верховної Ради чи засідання парламентських комітетів, до яких вони входять.

Закон передбачає, якщо депутат протягом календарного місяця впродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере особисту участь у понад 30% пленарних засідань парламенту чи у понад половині засідань комітету Ради, до якого він входить, йому не відшкодовуються витрати на виконання депутатських повноважень за відповідний календарний місяць.