Заступник голови Нацполіції Тишлек подав у відставку. Раніше у його родичів виявили громадянство рф

Заступник голови Національної поліції України Дмитро Тишлек написав рапорт про звільнення.

Про це він повідомив у коментарі «РБК-Україна»

«Я вирішив написати рапорт про звільнення з посади заступника голови Нацполіції за власним бажанням. Подав на підпис керівництву. Також чекаю на результати розслідування ДБР, яке, нагадаю, було розпочато саме за моєю заявою, і перевірки НАЗК», — сказав Тишлек.

Доповнено о 12:35. Глава МВС Ігор Клименко у коментарі «РБК-Україна» сказав, що рапорт на звільнення прийнято. Клименко підписав наказ.

Що передувало?

Журналісти Bihus.Info у жовтні виявили, що дружина й теща заступник голови Національної поліції Дмитра Тишлека мають російські паспорти, від яких вони не відмовились навіть після початку повномасштабного вторгнення.

Також, за даними розслідувачів, Тишлек безплатно користувався нерухомістю та авто родини партнера очільника ростовського кримінального угруповання і так само безплатно жив у елітній київській квартирі консультанта проєкту «Велике будівництво» Юрія Голика.

Після цього Тишлек заявив, що факти з його біографії «були викривлені». Він ініціював стосовно самого себе розслідування у Державному бюро розслідувань, щоб правоохоронці перевірили оприлюднені дані.

Міністерство внутрішніх справ повідомило, що Тишлек був відсторонений від виконання службових обов’язків із 28 жовтня до 28 листопада на час проведення службового розслідування, писало видання «Цензор.НЕТ».

А 29 листопада він повернувся до виконання службових обов’язків. В МВС кажуть, що службове розслідування не встановило «фактів, які б свідчили про наявність зв’язків Тишлека з будь-якими кримінальними авторитетами, зокрема, згадуваними в журналістському розслідуванні».

Що ще відомо про Дмитра Тишлека?

Журналісти Bihus.Info зазначають, що Дмитро Тишлек усе життя працював у системі МВС та Нацполіції. До призначення заступником голови Нацполу навесні 2023 року він очолював столичний Департамент стратегічних розслідувань, керував Департаментом захисту економіки в Дніпрі та Житомирі, а до російського вторгнення 2014 року — близько 10 років працював на рідній Донеччині.