Заступник головреда Mash звільнився на тлі матеріалів про «палац Путіна». Каже, що редакція діяла, «як в СРСР»
Заступник головного редактора російського медіапроєкту Mash Сергій Титов заявив, що звільнився на тлі останніх публікацій. Він не називає, яких саме, але нещодавно Mash публікував «відеоекскурсію» з палацу в Геленджику, який начебто належить Путіну, а також інтерв'ю з бізнесменом Аркадієм Ротенбергом, який називає себе справжнім власником об'єкта.
Про це він написав у Telegram.
Титов зазначає, що редакція боролася за те, щоб не писати нісенітниці, але згори вирішили інакше.
«Відео ви самі бачили... Я з великою любовʼю ставлюся до холдингу (він ідеально ставиться до співробітників), з великою повагою до Максима (Ісакова, головний редактор — ред.), але все це вирішували не вони. А вище — як в СРСР. Я ніколи не працював би на РТ чи на Першому... вони просто перетворили нас на це», — зазначив він.
Титов не уточнює, які відео «ви самі бачили». Імовірно, ідеться про відеоекскурсію з об'єкта та інтерв'ю з «власником» палацу, які видав головний редактор Ісаков.
Після цього видання The Insider написало, що Ісаков начебто працює на адміністрацію Путіна. Так, він проживає в Москві в будинку на вулиці Трьохгірний Вал, який належить управлінню справами президента. У цьому ж будинку живуть віцеспікер Держдуми Олексій Гордєєв, сімʼя екскерівника адміністрації президента Сергія Іванова та сини премʼєра Росії Михайла Мішустіна, кажуть журналісти.
Сам Ісаков на питання журналістів не відповів.
Розслідування про «палац Путіна»
Фільм «Палац для Путіна» опублікували 19 січня — наступного дня після затримання Олексія Навального в Москві. Тоді він тільки повернувся з Німеччини, де лікувався після отруєння «Новічком», у якому звинувачує особисто Путіна.
У фільмі розповідається про облаштування будівлі площею 17,7 тисячі квадратних метрів на узбережжі Чорного моря неподалік від міста Геленджик, яка, як стверджують розслідувачі, належить Путіну. Загальну вартість «палацу» вони оцінюють у 100 мільярдів рублів.
Уперше про зведення об'єкта стало відомо ще у 2010 році, але тоді після скандалу в ЗМІ бізнесмен, який займався проєктом в інтересах Путіна, нібито продав палац іншому бізнесменові. Той сказав, що добудує комплекс як готель. Але у Фонд боротьби з корупцієюФБК стверджують, що продаж був фіктивним.
Резиденція розташована на території в 68 гектарів. На ділянці є вертолітний майданчик, повноцінний льодовий палац, церква, амфітеатр, оранжерея та чайний будиночок площею 2 500 квадратних метрів, а також 80-метровий міст. Для спуску до пляжу побудований спеціальний тунель усередині гори, посередині якого є дегустаційна кімната, з якої «відкривається найкращий із можливих видів на море».
Прилегла до території ділянка площею 7 тисяч гектарів належить ФСБ, але до 2068 року її передали фірмі, якій належить палац. У ФБК вважають, що «єдина мета оренди — створення чогось на зразок буфера навколо палацу Путіна». Розслідувачі також з'ясували, що ФСБ не дає дозволу на риболовлю біля мису, де побудований палац, а над територією діє офіційна безпольотна зона.
Автори розслідування також опублікували докладний план палацу. У ФБК стверджують, що отримали його від одного з підрядників, який «був приголомшений і розлючений розкішшю оздоблення».
Як підкреслюється в розслідуванні, увесь палац укомплектований ексклюзивними меблями, які виготовляли поштучно під замовлення. Так, наприклад, дивани в резиденції коштують півтора-два мільйони рублів, а найдорожчий стіл — 4,1 мільйона рублів.
Усього в палаці три поверхи. Там є також басейн, сауни, хамами, «склад бруду», спа, читальня, музична вітальня, кальянна, кінотеатр, дегустаційна кімната, винний льох, казино, приблизно півтора десятка гостьових спалень.
ФБК також з'ясував, що неподалік від території палацу розташовані майже 300 гектарів виноградників, шато, винні заводи й устричні ферми.
ФБК каже, що будівництво комплексу фінансували компанії, які пов'язані з друзями Володимира Путіна — зокрема державні «Роснефть» і «Транснефть» — за допомогою фіктивних орендних платежів та інших корупційних схем. Автори розслідування називають цю схему «найбільшим у світі хабарем» і оцінюють загальну суму грошей, витрачених на палац і виноградники, щонайменше в 100 мільярдів рублів.