Заступник Пристайка розповів, кого може стосуватися амністія та коли вона можлива

Стосовно учасників злочинів на Донбасі можуть застосовувати амністію лише після відновлення суверенітету України на окупованих територіях, однак це не стосуватиметься винних у воєнних злочинах.

Про це заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив під час години уряду у Верховній Раді.

«Є два терміни, про які ми говоримо сьогодні: недопущення переслідування та покарання учасників подій у Донецькій та Луганській областях у 2014 році, як це записано у Мінських домовленостях. і амністія», — сказав Бондар.

Він нагадав, що на виконання пункту 6-го Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон про недопущення переслідування та покарання осіб. Але він так і не набув чинності, бо його не підписав тодішній президент. Він додав, що у статті 5 зазначеного законопроєкту міститься вичерпний перелік статей Кримінального кодексу України, злочини за якими не підпадають під дію закону про недопущення переслідування.

«Стосовно амністії необхідно дотримуватися такої позиції: на сьогодні Україна вже ухвалила всі законодавчі акти, необхідні для здійснення у межах правового поля амністії у контексті виконання Мінських домовленостей», — зазначив Бондар.

«Відповідно до закону про застосування амністії в Україні повне або часткове звільнення від покарання вже визнаних винними у вчиненні злочинів або стосовно яких йдуть суди, може розглядатися лише після обрання легітимних органів влади на окупованих територіях – тобто після відновлення суверенітету України», – додав він.

Заступник Пристайка пояснив, що рішення про застосування амністії ухвалюватимуть суди.

«І, звичайно, під амністію не попадають злочини, які є, відповідно до міжнародного законодавства, злочинами щодо геноциду і воєнними злочини. Також не підпадають під амністію особи, які вчинили злочини по збиттю малайзійського боїнга», — наголосив він.

Представник МЗС додав, що питання про можливість застосування амністії мають винести на обговорення,