Засуджений за зловживання владою ексглава МВС Польщі оголосив голодування

Колишній міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський, який з 9 січня разом з ексзаступником Мацеєм Восіком перебуває у слідчому ізоляторі в Грохуві, оголосив голодування.

Про це посадовець повідомив у заяві до глави Мін'юсту Збігнєва Зьобро, передає RMF24.

У заяві Маріуш Камінський оголосив протест у вигляді голодування з першого дня свого перебування в увʼязненні. Посадовець наголосив, що розцінює його затримання як «акт політичної помсти».

«Вимагаю негайного звільнення з-під варти всіх членів колишнього керівництва Центральне антикорупційне бюро — спеціальна служба Польщі призначена для боротьби з корупцією в публічних інститутах та в економічній сферіЦБА, на яких поширюється акт про помилування, виданий у 2015 році президентом Республіки Польща», — йдеться у тексті заяви.

Що на це кажуть у Мінʼюсті країни?

Заступниця міністра юстиції Марія Ейхарт зазначила, що коли хтось засуджений і перебуває під опікою держави, то він проходить детальний медичний огляд, вимірювання тіла й інші процедури, які визначають, як організм реагує на відмову від їжі. І за потреби Камінського можуть помістити в лікарню.

Вона також запевнила, що Маріуш Камінський і Мацей Восік не відповідають європейським критеріям, щоб кваліфікувати їх як політв’язнів. Вона підкреслила: те, що політик перебуває під вартою, не означає, що він є політв'язнем.

Ейхарт пояснила, що визначення політичного в'язня було створено Парламентською асамблеєю Ради Європи у 2012 році. Згідно з ухваленим визначенням, щоб вважатися політв’язнем, потрібно відповідати одній з умов цього визначення. У випадку засуджених пана Камінського та Восіка жодна з цих умов не була дотримана, додала вона.

За що затримали політиків?

Суд визнав їх винними у зловживанні владою. Політиків затримали прямо на території президентського палацу, куди їх запросив Анджей Дуда, щоб захистити від арешту. Новий міністр внутрішніх справ Марцін Кервінський, коментуючи затримання, написав«Перед законом усі рівні».

Затримані політики відмовилися визнати рішення суду про їхню винуватість, оскільки президент Анджей Дуда, союзник «Права і справедливості», помилував їх за злочин у 2015 році. Проте Верховний суд Польщі визнав таке помилування недійсним, хоча сам Дуда наполягає, що воно залишається в силі.