Зеленський: «Для нас важливо, щоб Білорусь не втратила незалежність і не вступила в цю ганебну війну»
Президент Володимир Зеленський не відкидає можливість нового наступу з території Білорусі з огляду на перебування там військ росії. Однак він переконаний, що в окупантів не буде успіхів на цьому напрямку в разі атаки.
Про це він сказав на брифінгу 24 січня.
Зеленський вважає, що більшість білоруських громадян і «військових незалежної Білорусі» не хочуть нападати і йти зі зброєю проти українського народу.
«Що стосується російських військ, які можуть опинитися сьогодні на будь-якій території будь-якої держави, бо вважають, що у них своєрідний "військовий шенген", — це залежить від поваги населення до своєї держави. Тому виклик такий може бути. Наше завдання для військових поставлене — готуватися до будь-яких викликів», — сказав Зеленський.
Він додав, що Україна потребує допомоги партнерів, бо «територія в нас дуже велика, маємо обмеження щодо кількості амуніції». Водночас Зеленський вважає, що у разі наступу окупантів з цього напрямку успіху в них не буде.
Також президент укотре наголосив, що Україна не збиралась і не збирається нападати на Білорусь.
«Це головний сигнал від усього українського народу білоруському народу. Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила своєї незалежності й не вступила, попри вплив будь-кого, в цю ганебну війну», — сказав Володимир Зеленський.
Про це він зазначив на тлі чергової заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про «підготовку бойовиків та екстремістів в Україні». Лукашенко заявив, нібито Україна просить укласти пакт про ненапад, але «готує гримучу суміш» та озброюється.
Роль Білорусі у війні рф проти України
Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Також Лукашенко активно підтримує політику путіна.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у грудні припускав, що російські війська можуть спробувати здійснити «великий наступ» на Україну на початку 2023 року. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що Сили оборони України готуються до різних сценаріїв розвитку подій у найближчі місяці, докладаючи всіх зусиль для стабілізації ситуації на сході.
Станом на січень, за оцінками прикордонників, у Білорусі приблизно 11 тисяч російських військових. Але ця кількість постійно змінюється, адже відбувається ротація. Також у Генштабі заявляють, що поки немає ознак формування ударного угруповання на території Білорусі.