Зеленський підписав закон про віртуальні активи. Що він передбачає?
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який легалізовує віртуальні активи. Тепер в Україні законно зможуть працювати іноземні та українські криптобіржі, а банкам дозволять відкривати рахунки для криптокомпаній.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Крім роботи криптобірж, українці тепер матимуть змогу захистити свої заощадження у віртуальних активах, оскільки держава гарантуватиме судовий захист прав на них. Регулювати ринок віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів.
Вона буде:
- формувати й реалізовувати політику у сфері віртуальних активів;
- визначати порядок обороту віртуальних активів;
- видавати дозволи постачальникам послуг віртуальних активів;
- здійснювати нагляд і фінансовий моніторинг у цій сфері.
Доповнено. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про успіхи залучення криптоактивів для Збройних сил. Так, за три тижні війни український криптофонд вже отримав активи на понад 54 мільйони доларів.
Що дасть новий закон?
Як зазначив Федоров, новий закон — це додаткові можливості для розвитку бізнесу в нашій країні. «Іноземні та українські криптокомпанії зможуть працювати легально, а українці отримають зручний захищений доступ до світового ринку віртуальних активів», — каже Федоров.
За його словами, учасники ринку отримають правовий захист і можливість ухвалювати рішення на основі відкритих консультацій із державними органами. З'явиться прозорий механізм інвестування в новий клас активів.
У Мінцифри вказують, що Україна входить до п’ятірки країн світу за кількістю користувачів криптоактивами, має розвинуту спільноту блокчейн-розробників. Також, мовляв, зростає кількість українських криптостартапів.
«Сьогодні потенціал світової криптоіндустрії визначається мільярдами інвестицій. Темпи її зростання випереджають традиційні галузі економіки. В Україні ринок віртуальних активів може стати потужним сектором цифрової економіки», — сказав заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.