Зеленський підписав закон про заборону феєрверків. Коли набуде чинності?
Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення контролю за використанням та обігом піротехнічних виробів, який забороняє салюти та феєрверки.
Про це йдеться на сайті парламенту.
Цей документ набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування.
Так, закон забороняє використання, продаж та/або передання у будь-який спосіб феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4.
Зазначимо, феєрверки класу 1 мають дуже низький рівень небезпеки та шуму і можуть використовуватися у житлових будівлях. Клас 2 має низький рівень небезпеки та шуму, але не призначений для використання у житлових будівлях, клас 3 характеризується середнім рівнем небезпеки, а феєрверки класу 4 (найвищого) є виробами професійного використання, що мають високий рівень небезпеки.
Також документ забороняє продаж та/або передання у будь-який спосіб феєрверків класу F1 особам, які не досягли 16 років.
Окрім того, документ зазначає, що продаж та/або передання у будь-який спосіб сценічних піротехнічних виробів Т1 та іншої піротехніки низького рівня небезпеки (P1) дозволяється лише повнолітнім — від 18 років.
Захист тварин
Закон також вносить зміни до закону про захист тварин від жорстокого поводження. Так, він зазначає, що під час поводження з тваринами не допускається використання оснащення, інвентарю та піротехнічних виробів, які призводять або можуть призвести до травмування тварин.
Також не допускається заподіяння тваринам травмувань, болю, знівечення, їхня загибель, зокрема внаслідок використання піротехніки під час проведення спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок.
Зоозахисники UAnimals зазначили, що протягом усього шляху підтримували цей законопроєкт.
«Тепер люди і тварини будуть більш захищені на законодавчому рівні від згубного впливу феєрверків: від шкоди для психіки через тригери гучних звуків, а також від загрози життю та здоров'ю, яку несуть феєрверки. Віднині закон регулюватиме, щоб гучні звуки не були елементом свята чи розваги», — зазначили там.
Заборона на салюти
Військова адміністрація міста Києва, як і обласні військові адміністрації в Україні, заборонили використання піротехнічних виробів у період дії воєнного стану. Окрім того, в Києві заборонили гучно співати, транслювати розважальну музику з використанням звуковідтворювальної апаратури, користуватися іншими гучномовними установками.
У військовій адміністрації столиці пояснювали, що недотримання режиму тиші негативно впливає на психоемоційний стан киян в умовах повномасштабної російської збройної агресії та очікування на ракетні удари.