Зеленський підписав закон про заборону проросійських партій в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону проросійських політичних партій в Україні. Раніше його схвалила Верховна Рада.

Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу» Ольга Совгиря.

«Президент України підписав закон про заборону проросійських політичних партій! Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування», — написала депутатка.

Відповідний законопроєкт 7172-1 депутати Верховної Ради 3 травня підтримали у другому читанні, тоді закон відправився на підпис президенту.

Законопроєкт передбачає заборону партій, якщо їхні дії або програми спрямовані на:

  • виправдовування або заперечення збройної агресії проти України, зокрема через представлення російської збройної агресії як внутрішнього конфлікту або заперечення тимчасової окупації частини території України;
  • прославляння, виправдання дій і бездіяльності людей, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України: представників російських збройних формувань та російської окупаційної адміністрації. Зокрема, партії тепер не зможуть називати цих людей «повстанцями», «ополченцями» чи «ввічливими людьми».

«Заборона діяльності таких політичних партій, які здійснюють антиукраїнську діяльність або пропагандують колабораціонізм, буде ефективним засобом захисту демократії в Україні, її незалежності та суверенітету», — йдеться в пояснювальній записці законопроєкту.

Що передувало?

Рада нацбезпеки та оборони на час воєнного стану вирішила призупинити в Україні будь-яку діяльність партій, які мають зв'язки з росією. Поміж них «Опозиційна платформа — За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Соціалістична партія України» та інші.

Політолог Володимир Фесенко в етері hromadske розповів, що представники ОПЗЖ почали критикувати росію та навіть розпускати свої фракції в місцевій раді з різних причин після початку активної війни. А втім нагадаємо, що в Україні з'явився закон про відповідальність за колаборацію, а декого з політсили, як вважає Фесенко, змінити позицію змусили тільки особисті втрати від війни.