Зеленський про гарантії безпеки: Треба бути готовими, що рф може напасти знову навіть після підписання мирного договору

Навіть після підписання вигідного Україні мирного договору з рф російська армія може знову атакувати, і до цього потрібно бути готовими. Поки що Україна не має точного переліку країн, які готові стати гарантами безпеки.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю українським журналістам.

Зараз можливість стати гарантами безпеки розглядають Франція, Німеччина, Туреччина, Велика Британія, Польща, Італія, Ізраїль, Ірландія.

«Різні країни готові гарантувати різне. Поки що ми не отримали перелік країн, які готові 100-відсотково включитися за нас. Нам не треба 40 країн, потрібні серйозні гравці. Нам потрібне коло країн, які готові протягом 24 годин надати будь-яку зброю, нам потрібно, щоб санкції були розроблені заздалегідь і в першу ж секунду, щойно ми почуємо загрозу з боку рф, коло цих держав об'єдналося і запровадило все відразу. Щоб цю державу загнали під колбу», — сказав він.

Президент пояснив, що поки що зустрічей радників цих країн з питань безпеки ще не було.

За його словами, «армія [країн-гарантів] має відповідати тій армії, яка у нас існує, яка здатна захищати нашу державу. Ми розуміємо, що, навіть якщо ми підпишемо найпотужнішу угоду — за 2 роки росія може повернутися».

Про що раніше домовились делегації у Стамбулі?

Українська делегація передала російський своє бачення міжнародного документа, що зафіксує гарантії безпеки для України. Ключова вимога — гарантії безпеки України мають бути аналогічні 5-й статті НАТО. Тобто якщо хто-небудь нападе на Україну, гаранти мають упродовж 3 днів провести консультації та забезпечити необхідну допомогу: надати озброєння, ввести свої війська та закрити небо.

Цей договір може стати дипломатичним варіантом закінчення війни. Якщо сторони підтримають такий документ, то це означатиме припинення війни. Далі процедура така: відведення військ, проведення референдуму в Україні, ратифікація договору гарантами безпеки та Україною.