Зеленський про Кримську платформу: Треба бити у дзвони, адже Криму немає навіть в інфопросторі України

Проведення саміту Кримської платформи в Києві за участі іноземних лідерів насамперед необхідне для привернення уваги до теми Криму, адже зараз її немає навіть в інформаційному просторі України, заявив президент Володимир Зеленський.

Про це він сказав журналістам у межах проєкту «Кримська редакція».

«Треба бити у дзвони. Для цього потрібно, щоб була дзвіниця, були руки. Вважаю, що до цього моменту, до Кримської платформи, не було того дзвону, а ось люди і руки були і є, але покажіть, будь ласка, в які дзвони їм бити, окрім дописів у фейсбуці», — пояснив президент.

Зеленський розраховує, що з реалізацією Кримської платформи такий дзвін з’явиться й «кожну кримську тему буде робити загостреною та актуальною».

«Це перший єдиний інституціональний майданчик, який буде працювати не раз на рік, а працювати щодня в офісі Кримської платформи. І там розглядатимуться найважливіші питання, перш за все, гуманітарні», — додав він.

Також президент не вважає, що 30 країн, які погодились взяти участь у відкритті Кримської платформи, це мало. Водночас він пропонує дочекатись результатів її роботи, перш ніж робити висновки, але в одному перемогу точно вже бачить.

«Велика перемога — це порушити кримське питання, якого просто немає зараз навіть в українському інформаційному просторі», — наголосив Зеленський.

Старт Кримської платформи запланований на 23 серпня.

Що таке Кримська платформа?

Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. Про його започаткування у вересні 2020 року оголосив президент Володимир Зеленський у зверненні до Генеральної асамблеї ООН. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.

У Росії ж, коментуючи Кримську платформу, заявляли, що вважають всі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації».