Зеленський про мобілізаційний законопроєкт: Він допоможе військовому керівництву

Президент Володимир Зеленський прокоментував законопроєкт про мобілізацію, який сьогодні, 11 квітня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні. Він вважає, що цей законопроєкт допоможе військовому керівництву країни.

Про це Зеленський сказав на пресконференції за підсумками саміту Тримор'я.

Він розповів, що на запит військового керівництва у законопроєкті передбачили зміни про посилення контролю щодо тих, хто ухиляється від військової служби.

А втім, за словами президента, до того, як ухвалили цей законопроєкт, будь-яка людина мобілізаційного віку, яка ухилялась від військової служби, і так порушувала те чи інше законодавство.

«Тут (у законопроєкті, який ухвалила Верховна Рада 11 квітня — ред.) зафіксовані деякі зміни до деяких норм, які допоможуть військовому керівництву», — заявив Зеленський.

Глава держави також додав, що цей проєкт закону вносить зміни для підтримки війська, яке постійно перебуває на фронті, зокрема, завдяки ротаціям та відпусткам.

Що передувало?

11 квітня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За словами народного депутата Олексія Гончаренка основні положення законопроєкту, які дійшли до другого читання, є такими:

  • норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю;
  • можливість звільнитися зі служби після полону;
  • чоловіки, визнані обмежено придатними, зобовʼязані будуть пройти переогляд протягом 12 місяців;
  • ті, хто отримав 2 та 3 групи інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
  • військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
  • передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів;
  • обмеження керування транспортними засобами військовозобов’язаним на вимогу ТЦК.

Крім того, в ухваленому законопроєкті немає норми, яка передбачала б демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби за рішенням Ставки верхового головнокомандувача.