«Велика сімка» обіцяє поступово відмовитися від російської нафти та посилити тиск на росію (ОНОВЛЕНО)

Президент Володимир Зеленський 8 травня зустрівся у відеоформаті з лідерами країн «Великої сімки». За підсумками зустрічі лідери G7 пообіцяли й надалі підтримувати ЗСУ, посилювати фінансову допомогу Україні та протидіяти путінському режиму.

Про це йдеться у заяві G7, яку опублікували у Білому домі.

Зустріч лідерів Великої Британії, Канади, Франції, Італії, Японії, Німеччини та Сполучених Штатів, на яку запросили і президента України, символічно відбулася в День пам’яті та примирення.

За підсумками зустрічі лідери країн заявили, що продовжать надавати військову та оборонну допомогу ЗСУ, підтримувати Україну фінансово, протидіяти російській пропаганді, а також пообіцяли докласти всіх зусиль, щоб притягнути до відповідальності путіна та його поплічників — зокрема самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

У спільній заяві лідери G7 оголосили, що зобов’язуються:

  • поступово відмовитися від залежності від російської енергії, зокрема шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти;
  • вживати заходів, щоб заборонити або іншим чином не допустити надання ключових послуг, від яких залежить росія. Це посилить ізоляцію росії в усіх секторах її економіки;
  • продовжувати вживати заходів проти російських банків, пов’язаних зі світовою економікою та системно критичних для російської фінансової системи;
  • продовжувати відбивати спроби російського режиму поширювати свою пропаганду;
  • продовжувати й посилювати кампанію проти фінансових еліт і членів їх родин, які підтримують путіна та «розтринькують ресурси російського народу».

Лідери «Великої сімки» разом з Організацією Об’єднаних Націй закликають росію припинити блокаду та будь-яку іншу діяльність, яка перешкоджає українському виробництву та експорту харчових продуктів відповідно до міжнародних зобов’язань України, інакше це розцінюватимуть як атаку на продовольчу безпеку світу.

Окрім того, у G7 пообіцяли активізувати зусилля, щоб допомогти Україні зберегти виробництво та експортувати товари, зокрема й альтернативними маршрутами.

Нові санкції проти рф

Наразі європейські дипломати ведуть жорсткі переговори щодо нового, вже шостого пакета санкцій проти рф. У ньому, з-поміж іншого, розглядають поетапну відмову від російської нафти. Втім, за даними ЗМІ, ідеї нафтового ембарго протистоять Угорщина та Словаччина. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан навіть порівняв ембарго з «атомною бомбою» для угорської економіки.

Видання Bloomberg повідомило, що на зустрічі послів ЄС 8 травня домовленості щодо нового пакета санкцій досягнути так і не вдалося. Угорщина продовжує блокувати пропозицію Євросоюзу щодо поступової заборони на імпорт російської нафти, чим затримує схвалення всього пакета. Очікується, що переговори відновлять найближчими днями.