Зеленський: Україна розглядає декілька моделей залучення США до участі у «нормандському форматі»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі Україна розглядає декілька моделей щодо залучення США до участі в «нормандському форматі» з врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляє наш кореспондент, про це Зеленський зазначив під час презентації проєкту трансформації України у резиденції першого президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон.

«Ми проговоримо декілька моделей цього питання, як мені здається, було б правильно зробити. Справедливо та безпечно для регіону. Чому я говорю безпечно для регіону: питання України, ми з вами бачимо що відбувається у світі, це вже питання не України. Це питання і Молодови, і кордонів прибалтійських держав, питання Білорусі», ㅡ сказав Зеленський.

Він зазначив, що «таких питань дуже багато» і не відомо, чи вдасться обговорити їх всі та знайти відповіді: «Але мені здається, що не тільки Україна, а всі повинні бути зацікавлені у пошуку відповідей, з результатами».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нам у коментарі також зазначив, що США ніколи не виходили з процесу припинення війни на Донбасі та деокупації українських територій, але зараз Україна хоче обговорити дії адміністрації Байдена щодо цього питання.

«Зараз ми працюватимемо над тим, щоб зрозуміти, домовитися з ними як саме діятиме нова адміністрація щодо цього питання. Це і буде предметом переговорів», ㅡ сказав він.

Раніше Володимир Зеленський в інтерв'ю Financial Times розповів, що пропонує змінити «нормандський формат» для врегулювання ситуації на Донбасі та розширити кількість учасників переговорів. Зокрема, долучити США, Канаду й Велику Британію. Так, за словами Зеленського, Мінський процес для досягнення миру на Донбасі має бути «гнучким і служити цілям сьогодення, а не минулого».

Що таке «нормандський формат»

Це переговори лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою врегулювання конфлікту на Донбасі. Востаннє лідери «нормандської четвірки» зустрічалися у грудні 2019 року в Парижі.

Наступну зустріч анонсували весною 2020-го року, але через карантин усе скасували. Попри те, що зустрічі лідерів країн вже не було понад рік, час від часу відеоконференції проводять на рівні радників.