Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни. Питання має опрацювати прем'єр
Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про заборону очного навчання під час війни. Опрацювати відповідне питання доручили прем'єр—міністру Денису Шмигалю.
Петиція набрала 26 654 підписи. На сайті Офісу президента вже опублікували відповідь Зеленського.
Президент нагадав, що заклади освіти можуть самостійно ухвалювати рішення щодо академічних, організаційних, фінансових, кадрових та інших питань.
Також Зеленський вказав, що державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада, а реалізують Кабмін, Міносвіти та інші центральні органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.
«Обласні та Київська міська військові адміністрації разом із очільниками закладів освіти забезпечують організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці», — йдеться у відповіді.
Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду авторку звернення.
Про петицію
Петиція із вимогою заборонити в Україні очне навчання у всіх освітніх закладах до кінця воєнного стану та бойових дій з’явилася на сайті Офісу президента 8 червня і набрала необхідних 25 тисяч голосів.
У петиції її авторка Марія Горшенева оприлюднила шість причин, якими намагалася аргументувати, чому очне навчання починати не можна. Серед них — виїзд значної частини населення за кордон, велика тривалість деяких повітряних тривог, а також відсутність укриттів і шляхів евакуації у багатьох навчальних закладах.
А що кажуть в уряді?
Уряд рекомендує розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня, в університетах — з 15 серпня (за винятком молодших курсів). На прифронтових територіях повертатися до очного навчання не будуть: там продовжиться онлайн-формат. Так само буде й на окупованих територіях.
Під час повітряних тривог уроки та заняття в закладах освіти перериватимуть і далі за можливості продовжуватимуть їх в укриттях. У Міносвіти кажуть, що вчителі з тих областей, де відновиться офлайн-навчання, повинні повернутися на роботу. Органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки.
За даними уряду, станом на 19 червня 651 тисяча дітей шкільного віку перебувають поза межами України, а під російською окупацією опинилися 1 174 школи.