Зеленський закликає закрити повітряний простір над Україною: «Це не втягування НАТО у війну, це санкції на випередження»
Президент Володимир Зеленський закликає світ закрити повітряний простір над Україною. За його словами, це санкції на випередження, а не втягування НАТО у війну.
Про це Зеленський сказав у спільному інтерв'ю CNN та Reuters.
«Що стосується закритого неба: це б дуже допомогло. Це не втягування країни НАТО у війну. Якщо чесно, у війну вже всі давно втягнуті, і точно не Україною, а росією. Триває повномасштабна війна. Всі вважають, що вона швидко завершиться.
Ми говорили багато разів із Байденом. Я вдячний за можливості та допомогу. Вони мене не чули, а я їм говорив: Україна буде боротися міцніше за всіх, але на самоті впоратися з росією ми не зможемо.
Коли я говорю про росію — маю на увазі не народ, а їхню армію, керівництво тощо. Дуже важливо знати: якщо Україна впаде, далі всі війська будуть на кордонах ваших країн-членів НАТО — на кордоні Литви, Польщі тощо. Там у вас буде те саме питання, там буде велике друге випробування, бо там так само будуть провокації», — заявив президент.
«Зараз була офіційна заява генштабу росії про те, що буде завдано удар по будівлі СБУ у Києві. СБУ розташована на вулиці за 200 метрів від Софії Київської — це теж військова інфраструктура? Для всіх людей, які вірять, це святиня. Вони б'ють ракетними ударами у це місце, у старий Київ. Я ці цінності захищатиму. Що буде далі — подивимось.
Саме тому ми просимо про закриття неба: бо це превентивні санкції. Те, чого ми хотіли — зараз запровадили. Але ми попереджали й просили ввести санкції раніше, щоб побачити реакцію. Тоді не було б вторгнення. Мене ніхто не чув», — зазначив Зеленський.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
На ранок 1 березня Генштаб ЗСУ повідомляв про втрати агресора. Особовий склад зазнав втрат 5 710 людей, полонених — 200. Знищено та пошкоджено 29 літаків, 29 гелікоптерів, 198 танків, 846 ББМ, 77 артилерійських систем, 7 засобів ППО, 24 РСЗВ, 60 цистерн з ПММ, 3 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 2 катери, 305 одиниць автомобільної техніки.
У МОЗ нам повідомляли, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.