Зеленський затвердив Стратегічний оборонний бюлетень. Що визначає цей документ?
Президент Володимир Зеленський 17 вересня увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яким затвердив Стратегічний оборонний бюлетень. Його метою є визначення основних напрямів реалізації воєнної політики країни.
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Стратегічний оборонний бюлетень фахівці розробили на підставі Стратегії національної безпеки та Стратегії воєнної безпеки. У підготовці документа брали участь представники Міноборони, Генштабу Збройних сил, інших складових сил оборони.
Також до розробки долучилися представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій. Залучали також іноземних експертів як радників, зокрема представництво НАТО в Україні.
У першій частині бюлетеня викладений підсумок оборонної реформи, яку проваджували протягом 2016-2020 років. Там же й опис майбутнього безпекового середовища до 2030 року. Також викладені проблеми функціонування сил оборони в умовах наявних і потенційних загроз.
У другій частині документу визначені основні напрями реалізації воєнної політики України, вимоги до її побудови, основні спроможності сил оборони, яких необхідно досягти. Також там викладені стратегічні цілі розвитку сил оборони до 2025 року.
У документі вказано, що воєнна політика України реалізується за такими основними напрямами:
- стримування збройної агресії Росії проти України, відновлення суверенітету й територіальної цілісності країни в межах державного кордону, запобігання воєнним конфліктам з будь-якими іноземними державами;
- планування всеосяжної оборони з розробкою плану оборони України;
- набуття державними органами влади необхідних інституційних спроможностей, щоб своєчасно й організовано проводити мобілізацію;
- розвиток спроможностей сил оборони в контексті підготовки до ведення всеосяжної оборони України;
- впровадження в силах оборони передового досвіду, принципів і стандартів держав — членів НАТО, участь у спільних операціях та навчаннях.
На основі Стратегічного оборонного бюлетеня влада планує розробити державні цільові програми та інші планувальні документи й проєкти з питань розвитку спроможностей сил оборони. Фінансувати ці ініціативи будуть за кошт державного бюджету та з інших джерел.