Зеленський звільнив чотирьох посадовців СБУ і перевів одного на нову посаду. Пояснив реформою і боротьбою з контрабандою

Президент Володимир Зеленський підписав низку указів щодо звільнення або переведення на інші посади чиновників Служби безпеки України. Причиною такого кроку він назвав необхідність реформи СБУ та боротьбу з контрабандою.

Про це в понеділок, 26 липня, повідомила пресслужба Офісу президента.

Своїх посад позбулися:

  • начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Олексій Корнійчук;
  • начальник управління СБУ в Чернівецькій області Віталій Монастирецький;
  • перший заступник голови СБУ — начальник головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ Василь Малюк;
  • перший заступник голови СБУ та виконувач обов'язків керівника Антитерористичного центру при СБУ Руслан Баранецький.

Натомість на місце Баранецького Зеленський призначив Сергія Андрущенка — він був заступником голови СБУ.

Раніше про кадрові перестановки в Службі безпеки повідомило видання LIGA.net. Воно, зокрема, зазначало, що Баранецький нібито доповів Офісу президента про операцію із затримання членів приватної військової компанії «Вагнера». Існування цієї спецоперації (що раніше не раз заперечували) перед тим підтвердив сам Зеленський.

Причинами кадрових ротацій у Службі безпеки Зеленський назвав «забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, що відповідатиме змісту реформи відомства».

«Друге завдання — суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який бачимо зараз, не може нікого влаштовувати», — цитує Зеленського Офіс президента.

Законопроєкт щодо реформи СБУ №3196-д Верховна Рада ухвалила в першому читанні в січні 2021 року. За словами членкині комітету з нацбезпеки, депутатки від «Слуги Народу» Ірини Верещук, проєкт закону у другому читанні можуть розглянути вже у вересні 2021 року.

Реформа СБУ є однією з вимог партнерів України в Північноатлантичному альянсі (НАТО). Більше про суть законопроєкту №3196-д, а також те, чому його критикують правозахисники, читайте в матеріалі голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук.