«Зеленському доводилося постійно втручатися»: у «Слузі Народу» пояснили звільнення Степанова низьким рівнем вакцинації
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія пояснив, що міністра охорони здоров’я Максима Степанова вирішили звільнити через низький рівень охоплення вакцинацією проти коронавірусу в країні.
Про це він заявив в етері «Свободи слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».
«У нас дуже погана ситуація зі швидкістю вакцинації. У цей процес постійно особисто втручався президент, діставав ці вакцини. Спілкувався з індійським Serum Institute of India як із найбільшим виробником, тут була зустріч, [вакциною] Pfizer займався він та очільник Офісу президента», — пояснив Арахамія.
За його словами, представники ОП чули від виробників вакцин, що Міністерство охорони здоров’я України зверталося до них пізніше, ніж відомства інших держав.
«Через це, можливо, є й такі затримки у постачанні. Якщо вся країна працює на те, щоб дістати вакцини, а МОЗ трішки гальмує, то треба тоді міняти керівництво», — зазначив він.
Арахамія також уточнив, що більшість представників його політсили попередньо підтримують звільнення Степанова, проте ще детальніше обговорять це на засіданні фракції. Інші партії, мовляв, також переважно виступають «за».
Голова фракції «Слуга Народу» також підтвердив інформацію від нашого джерела про те, що замість Степанова, найімовірніше, призначать його чинного заступника Віктора Ляшка.
«Ляшко займався карантином, усіма цими тестами, і там є багато результатів. А вакцинацію забрав на себе особисто Степанов і, мені здається, не впорався вчасно з цим завданням», — додав він.
Зазначимо, що Степанова призначили на посаду міністра охорони здоров'я 30 березня 2020 року, на початку пандемії коронавірусу.
Кадрові зміни в уряді
Сьогодні, 14 травня, стало відомо, що до Верховної Ради надійшли заяви про відставку від міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та міністра інфраструктури Владислава Криклія.
Згодом до Верховної Ради надійшло подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Двоє наших співрозмовників із фракції «Слуга Народу» повідомили, що Степанова на посаді замінить чинний головний санлікар країни та його заступник Віктор Ляшко.
Що не так із вакцинацією?
У нас вона триває з 24 лютого. Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.
Також у нас щеплення роблять китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.
21 квітня Кабінет Міністрів опублікував Національний план вакцинації українців проти коронавірусу до кінця 2021 року. Уже у травні, як зазначено в розпорядженні, в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень.
Для цього за день мають проводити вакцинацію орієнтовно 182 тисяч людей. Водночас до таких цифр Україна ще не дійшла. Наприклад, учора, 13 травня, перше щеплення отримали 17 057 людей, а завершили вакцинацію (отримали другу дозу) — 4 530.