Жінка поскаржилася на платні квитки на евакуаційний рейс з Ізраїлю. Ось що відповіли в посольстві

Українка, яка з дітьми скористалася першим евакуаційним рейсом з Ізраїлю, поскаржилася, що спершу посольство нібито обіцяло безкоштовне вивезення людей, але «потім умови змінилися». Однак посол заперечує цю інформацію: каже, що про безоплатну допомогу для всіх громадян взагалі не йшлося.

Коментар жінки, на ім'я Оксана, опублікувало видання «Радіо Свобода», а посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук прокоментував для hromadske.

Що каже жінка?

За її словами, на сайті консульства України в Ізраїлі було повідомлення, що нібито буде організовано евакуаційний рейс, яким можуть скористатися українці. Оксана стверджує: у повідомленні йшлося, що рейс буде безкоштовним.

«Я зареєструвалася за посиланням, що я бажаю скористатися цим рейсом, і десь через два дні мені надіслали посилання, де повідомили про те, що буде евакуаційний рейс, але він буде коштувати 415 євро за одну людину», — скаржиться жінка.

Оксана зазначила, що вирішила все ж таки купити квитки, тому що «відсутні літаки, відсутній вибір, відсутня більша можливість купити десь ці квитки».

А яка позиція посольства?

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук не розуміє, звідки жінка дізналася про те, що цей рейс буде безкоштовний. Мовляв, про це не повідомляли на сайті посольства. Корнійчук наголосив, що коштів для безкоштовної евакуації громадян у бюджеті немає.

«Ми дійсно для найбільш вразливих ситуацій знаходимо можливість їх фінансувати. Але це виняток із правил. Ідеться про людей, які доводять нам, що вони опинилися в Ізраїлі без засобів для існування, їхні квитки були скасовані, й у них немає коштів, щоб купити нові», — наголосив посол.

Євген Корнійчук зазначив, що посольство змогло домовитися з авіаперевізниками про довоєнні ціни на квитки. Він наголошує, що вилетіти без допомоги евакуаційного рейсу можна, однак ціни до Європи в середньому становлять тисячу доларів за квиток.

«У перших двох рейсах ціна [на квитки] відрізнялася. У першому — по 415 євро, а сьогоднішній (16 жовтня — ред.) — 399 євро. За скільки ми домовимося на третій і четвертий, я не знаю, але будемо намагатися пропонувати максимально низьку ціну. І ми не торкаємося руками грошей — люди платять напряму авіакомпаніям», — резюмував посол.

Евакуація українців

Під час першого евакуаційного рейсу, 14 жовтня, понад 200 громадян України вдалося вивезти до Румунії, переважно жінок і дітей. Сьогодні, 16 жовтня, з Ізраїлю вилетів другий евакуаційний борт із 155 громадянами України, серед яких 107 жінок і 23 дитини.

Зазначимо, що Україна серед іноземних держав має одну з найбільших кількостей постраждалих в Ізраїлі через напад ХАМАСу. Проте серед загиблих громадян виключно український паспорт мала тільки одна людина, розповів посол.

На сторінці посольства України в Ізраїлі повідомлялося, що станом на вечір 13 жовтня відомо про 11 загиблих. Однак у ЗМІ також вказували іншу кількість — 12. Ще 9 українців досі вважають зниклими безвісти.